Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Jūrmalā atgriezies ’70.gados uzstādītais globuss

Foto - Jūrmalas domeFoto - Jūrmalas dome

Jūrmalas pilsētvidē pēc restaurācijas atgriezies savulaik iecienītais apskates objekts “Globuss”, kas netālu no Dzintaru koncertzāles tika uzstādīts pagājušā gadsimta 70.gadu sākumā.

Pagājušā gada maijā “Globuss” tika demontēts restaurācijai, jo vides objekts bija cietis laikapstākļu un cilvēku neapzinīgās rīcības dēļ.

Skulptūras “Globuss”, kuras diametrs ir divi metri, vēsturiskā veidola atjaunošanas procesā izgatavota jauna ekvatora un meridiānu vara apdares paneļu nesošā konstrukcija, kā arī atbalsta kāja novietnei pret zemi. Lai aizsargātu no ārējās vides ietekmes globusa nesošo konstrukciju, tā atjaunošanai izmantots ilgmūžīgs materiāls, cinkots tērauds.

Daļa laikapstākļu ietekmē cietušo vara apdares paneļu tika restaurēta, daļa – veidota no jauna, izmantojot vēsturisko vara apstrādi cizelēšanas tehnikā, un izvietota uz ekvatora, meridiāniem un globusa lodes nesošās konstrukcijas. Tāpat “Globusam” atjaunoti kustības un gaismas mehānismi – tas atkal griezīsies ap savu asi, un lampiņas izgaismos skulptūrā atzīmētās Jūrmalas sadraudzības pilsētas.

Globusu pēc Jūrmalas pilsētas domes pasūtījuma atjaunojis metālmākslinieks Ainārs Silsdarbnīcā Jaunpiebalgā. “Globusa” rekonstrukcijas izmaksas gandrīz pilnībā sedza “ABLV Charitable Foundation”.

Pievienot komentāru

Slokas karjerā pazūd divi profesionāli nirēji (3)Jau otro dienu pie Slokas karjera vērojama liela operatīvo dienestu rosība. Pierīgas iecienītākajā nirēju treniņu vietā bez pēdām pazuduši divi profesionāli nirēji,
Draugiem Facebook Twitter Google+