×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Jūrmalā atklāj renovētos grupu dzīvokļus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien Ķemeros, Dūņu ceļā 2, atklāti renovēti grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Tagad Ķemeros  šiem cilvēkiem vienuviet ir pieejami grupu dzīvokļi, dienas centrs un specializētās darbnīcas. Tādējādi ir nodrošinātas gan brīvā laika pavadīšanas iespējas, gan darba prasmju apguve, gan mājvieta, portālu “LA.lv” informēja Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jūrmalā nodrošinātās grupu dzīvokļa pakalpojuma izmaksas pilnā apmērā tiek segtas no Eiropas Sociālā fonda līdzekļiem, savukārt par pašvaldības līdzekļiem renovētas telpas, un tas izmaksāja 442 862,15 eiro.

Renovētā ēka Dūņu ceļā 2 nodota ekspluatācijā 2013. gada decembrī, un līdz ar to no telpām blakusēkā cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem varēja pārcelties uz jaunām un ērtām, kur ir nodrošināti kvalitatīvi sadzīves apstākļi, skaidro pilsētas domē.

Renovētajā ēkā izveidoti grupu dzīvokļi 22 cilvēkiem, kur katram iemītniekam ir sava individuāla labiekārtota un mēbelēta istabiņa, bet piecām istabām ir viena kopēja virtuve un ēdamtelpa. Tā aprīkota ar nepieciešamajām mēbelēm un sadzīves tehniku – elektriskajām plītīm un cepeškrāsnīm, ledusskapjiem, tvaika nosūcējiem. Ir ierīkota veļas mazgāšanas telpa, higiēnas telpas, labiekārtotas telpas nodarbībām un brīvā laika pavadīšanai, kā arī atsevišķi kabineti projekta vadītājai un sociālajam darbiniekam un atpūtas istaba aprūpētājām.

Sadzīves prasmes un patstāvīgas dzīves iemaņas, arī ēdiena gatavošanu, veļas mazgāšanu, higiēnas prasmes, grupu dzīvokļu iemītniekiem palīdz apgūt sociālais darbinieks un aprūpētājas. Viens no grupu dzīvokļa darbības mērķiem ir panākt, lai cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem var uzsākt patstāvīgu dzīvi.

Ēku renovēja konsorcijs “Balsts R” un Matīsa sēta”, tehniskā projekta autors un autoruzraudzība bija SIA “Lejnieku projektēšanas birojs”, bet būvuzraudzība SIA “Forma 2” pārziņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+