×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

Jūrmalā sākusies “Plašā apvāršņa konkursa” radošā nometne bērniem

F64 fotoF64 foto

Jūrmalā nedēļas nogalē sākusies bērnu radošā nometne, ar kuru noslēgsies Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes Rainim un Aspazijai veltītais “Plašā apvāršņa konkurss”, LA.lv uzzināja LNB.

Nometne risinās Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā, tajā piedalās 25 skolēni, konkursa uzvarētāji, no visiem Latvijas reģioniem, pastāstīja LNB asbiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts. Nometne ilgs līdz 21. augustam.

Pasākuma programmā līdztekus veselīgai atpūtai dabā ieplānotas ekskursijas, nodarbības muzejos, grāmatām veltītas spēles un konkursi, radošas darbnīcas, tikšanās ar rakstniekiem un citām radošām personībām.

Nometnes pirmajā dienā, apzinot jauno mītnesvietu, notika Jūrmalas arhitektūras iepazīšanas pastaiga kopā ar vēsturnieci Ingu Sarmu, kā arī atraktīvas, izzinošas un izglītojošas aktivitātes dzejoļu, etīžu, teātra un radio radošajās darbnīcās. Otrā dienā iesākā ar Jūrmalas Brīvdabas muzeja apskati, bija iespēja piedalīties brīvdabas lekcijā “Putnu dziesmas dabā un dzejā” dzejnieces Ineses Zanderes un ornitologa Edmunda Račinska pavadībā.

Pirmdiena, nometnes trešā diena, būs veltīta Jūrmalas pilsētas muzeja iepazīšanai un sarunām ar rakstnieku Māri Runguli. Turklāt pievakarē ieplānota dalība animācijas darbnīcā, kurā tiks izmantoti bērnu pašu stāstītie spoku stāsti un anekdotes.

Pārējās nometnes dienās skolēnus gaida tikšanās ar rakstnieci Gundegu Repši, dzejniekiem Eduardu Aivaru, Henriku Eliasu Zēgneru, tulkotājiem Inesi Pakloni un Guntaru Godiņu, radošās kulinārijas pēcpusdiena, saruna par tulkošanu, Aspazijas muzeja apskate un dzejas vakars “sveču gaismā”, diskusijas par lasīšanu, spēles, rotaļas, danči, sportiskas sacensības, literāro tēlu karnevāls, poētiskais nakts pārgājiens un citas interesantas aktivitātes.Jūrmalā nedēļas nogalē sākusies bērnu radošā nometne, ar kuru noslēgsies Nacionālās bibliotēkas (LNB) un Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomes Rainim un Aspazijai veltītais “Plašā apvāršņa konkurss”

“Plašā apvāršņa konkurss” ir lielākais Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada notikums bērniem. Tā galvenais temats bija abu rakstnieku idejas un dzīvesstāsti, kuri tika aktualizēti mūsdienu bērnu lasīšanas pieredzē. Notikums pulcēja lasošus bērnus ar plašu redzesloku un emocionālu pasaules uztveri no visiem Latvijas novadiem, sniedzot viņiem iespēju salīdzināt savas zināšanas un dibināt savstarpējus kontaktus.

Kopumā trīs klašu grupās (1.–4. klase, 5.–7. klase, 8.–9. klase) no Rīgas, Pierīgas, Latgales, Zemgales, Kurzemes un Vidzemes reģioniem konkursa pirmajā kārtā piedalījās 6 602 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām. Konkursam bija trīs kārtas, tas ilga no šī gada februāra līdz maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+