Foto-Liene Leonova

Kad līgavām mirdz acis… Latviete Anglijā atver šūšanas salonu, kurā darina kāzu tērpus 0

Pagājuši gandrīz trīs gadi, kopš LIENE LEONOVA piepildījusi vienu no saviem sapņiem – atvērusi šūšanas salonu, kurā tiek darināti jauni un uzlaboti esošie tērpi. Īpaši viņai patīk kāzu kleitas, un lielākais gandarījums ir redzēt, kā piepildās topošo līgavu sapņi par visskaistāko kāzu kleitu. Taču salons “The King’s Road Stitchery” atrodas nevis Latvijā, bet gan Anglijā.

Reklāma
Reklāma

Britu un latviešu klientu atšķirības

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Lasīt citas ziņas

– Britu sievietes nav tik norūpējušās par savām aprisēm un apaļumiem. Pieņem sevi tādas, kādas ir, un par to neuztraucas. Lielāks uzsvars tiek likts uz savstarpējo komunikāciju, attiecības ar draugiem un ģimeni ir svarīgākas par ārējo izskatu. Protams, izskats daudziem ir svarīgs, bet ne tik lielā mērā kā Latvijā, – stāsta Liene.

Latvijā apģērbu pārtaisa knapināšanās dēļ, turpretī Anglijā ir otrādi, tas nav lēts prieks. – Anglijā tu esi gana turīgs, ja vari atļauties apģērbu, kas der. Tērpus parasti nopērk izpārdošanās ar atlaidēm, tas nekas, ka izmēru lielāki vai mazāki. Viņi zina, ka atnesīs uz darbnīcu un es kaut ko izdomāšu. Beigās sanāk lētāk, nekā pirkt par pilnu cenu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bieži nākas labot arī citu sabojāto. Liene atceras: – Kāds vīrietis atnesa džinsa bikses, ko bija īsinājis pie citiem. Audums robaini apgriezts, nelīdzeni atlocīts un ar melnu diegu šķībi nošūts. Džinsiem taču jābūt nošūtiem ar oriģinālas krāsas – brūni rudo toņu – diegu. Viņš izskatījās nelaimīgs un vaicāja, vai kaut ko var izdarīt. Atbildēju – protams, ka var!

Apkārtnē esošo salonu darbinieki agrāk nākuši pie Lienes ar apģērbiem, ko paši nav varējuši salabot, tielējušies par cenām. Gājis visādi, attieksme bijusi apmēram tāda: kā tu uzdrīkstējies ierasties un darīt labāk nekā mēs?

– Bet nu jau ir pieraduši, ir miers. Ja jālabo kaut kas sarežģītāks, nemaz neuzņemas un uzreiz sūta pie mums. Savukārt britu klienti sākumā neuzticējās, jo daudzi apģērbu labošanas saloni Anglijā strādā ļoti nekvalitatīvi. Taču, ja tu dari savu darbu labi, tad ar laiku iekaro uzticību. Britu klienti paļaujas uz tavu profesionalitāti, viņi nepiekasās, nestrīdas pretī, neuzskata sevi par zinošākiem. Latvijā klienti bieži vien ir ļoti kašķīgi. Man patīk šejienes cilvēku pozitīvisms, atvērtība jaunām lietām. Viņi nestreso.

Kas modē Londonas līgavām

Kāzu kleitu mode Anglijā pēdējo pāris gadu laikā nav īpaši mainījusies. Joprojām populāras ir gan vienkāršas, gan ar pērlēm izšūtas mežģīnes, kā arī kuplas princešu kleitas, kuras velk visas sievietes neatkarīgi no izmēra un vecuma.

– Man ir bijušas ļoti korpulentas un pat septiņdesmitgadīgas princeses! Sievietes precas 40, 50, 60 un arī 70 gados, velk mugurā baltu kleitu, liek arī plīvuru. Briti vienkārši dzīvo dzīvi, necenšas ietilpt kādos stereotipos vai aizliegumos. Patīk, un dara. Es nevaru teikt, ka neglīti vai slikti, viss ir ļoti eleganti un jauki.

Pirms kāda laika iecienītas bijušas kāzu kleitas ar korsetēm, kas nosētas ar dimantiem no vienas vietas, bet pēdējā laikā tādas vairs neredz. Tāpat aktuālas nav īsās kāzu kleitas.

Salona klientes ir arī lietuvietes, polietes, krievietes, taču, pēc Lienes novērojumiem, austrumeiropiešu gaume īpaši neatšķiras. – Viņas šeit ir integrējušās un pārņēmušas vietējo gaumi. Valkā tieši to pašu. Anglietes varbūt vairāk dod priekšroku mežģīņotajām kleitām un vintage stilam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.