×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. marts, 2013
Drukāt

Kairā aizdedzināta Futbola savienības mītne un policijas virsnieku klubs

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pēc pērnā gada futbola grautiņa dalībnieku notiesāšanas sestdien Kairā aizdedzināta Ēģiptes Futbola savienības mītne, kā arī vairākas ēkas policijas virsnieku kluba kompleksā, no notikumu vietas ziņo aģentūras AFP reportieris.

Ugunsdzēsēji šobrīd mēģina apslāpēt liesmas, kas strauji izplatās par Futbola savienības ēku, kura atrodas netālu no policijas virsnieku kluba. Viņiem piepalīdz vietējie iedzīvotāji, kas uguns apdzēšanai izmanto dārzu šļūtenes.

Policija vēsta, ka ēkas aizdedzinājuši kareivīgie futbola līdzjutēju grupējumi, kas pazīstamai kā “ultras”.

Valsts televīzija ziņo, ka vairāki simti futbola huligānu dodas Iekšlietu ministrijas virzienā.

Kā ziņots, Ēģiptes tiesa dažas stundas iepriekš sestdien piesprieda dažāda ilguma cietumsodus vairākiem apsūdzētajiem, kas atzīti par vainīgiem pērn notikušajā grautiņā pēc futbola spēles Portsaīdā, kas prasīja 74 cilvēku dzīvības.

Tiesa arī apstiprināja nāvessodus, kas 21 no apsūdzētajiem tika piespriesti jau 26.janvārī.

Vienlaikus vairāki no 73 apsūdzētajiem tika attaisnoti.

Masu kautiņš starp vietējās komanda “Al-Masri” un Kairas “Al Ahly” līdzjutējiem sākās pēc spēles, kas pagājušā gada 1.februāra vakarā notika Portsaīdā.

Vienā no asiņainākajiem incidentiem sporta vēsturē, ko FIFA atzinusi par “futbola melno dienu”, vardarbība izcēlās tūlīt pēc spēles beigu svilpes.

Spēlē ar 3:1 uzvarēja “Al-Masri”, un komandas līdzjutēji izgāja laukumā, sākot apmētāt “Al Ahly” atbalstītājus ar akmeņiem, pudelēm un petardēm. Tribīnēs izcēlās panika, “Al Ahly” spēlētājiem un faniem skrienot visos virzienos, lai paglābtos no uzbrucējiem.

Vairums cilvēku drūzmā tika nospiesti, taču daži nāves gadījumi radās arī durtu brūču dēļ.

Pēc grautiņa izskanēja apsūdzības, ka nekārtības esot sarīkojuši gāztā prezidenta Hosni Mubaraka atbalstītāji. Varasiestādes tika arī apsūdzētas bezdarbībā.

“Al Ahly” komanda, kura tika dibināta 1907.gadā, ir nopelniem bagātākā futbola vienība Āfrikas kontinentā. Kluba pastāvēšanas gados tas 36 reizes kļuvis par Ēģiptes čempionu, kā arī sešas reizes triumfējis Āfrikas Futbola federācijas (CAF) Čempionu līgas turnīrā.

Ēģiptes čempionātā “Al Ahly”, kas kopumā pastāvēšanas gados izcīnījis 100 trofejas, uzvarēja iepriekšējos septiņos gados pēc kārtas.

Notikumi Portsaīdā toreiz izraisīja nekārtības arī Kairā, kurās gāja bojā vēl 16 cilvēki.

Savukārt nemieros, kas izraisījās pēc janvāra sprieduma, dzīvību zaudēja vismaz 40 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+