×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Kāpēc piedalīsieties Pirmajā latviešu ekonomikas un inovāciju forumā? 


Foto - LETAFoto - LETA

Aivars Osvalds no ASV:
 “Pasaules brīvo latviešu apvienība kā ietekmīgākā ārzemju latviešu organizācija ir ilgus gadus iesaistījusies īpaši politiskās un kultūras jomas norisēs, bet šis ir pirmais forums, kas veltīts ekonomiskiem jautājumiem.

Ir pieteikušies jau 250 dalībnieku no 20 valstīm, tātad šis ir īstais brīdis iesaistīt ārzemju latviešus, kuriem ir vērtīga pieredze dažādās jomās. Es sadarbojos ar firmu SIA “Grandeg”, lai ievestu koka granulu apkures katlus Ziemeļamerikā. Sagaidu, ka šī būs laba iespēja iepazīties ar citiem, kuriem ir līdzīgas intereses, un dalīties pieredzē par izaicinājumiem un piedzīvotiem šķēršļiem.”

 

Ernests Jenavs, 
nupat atgriezies Latvijā:
 “Galvenokārt forumu apmeklēšu, lai iepazītu interesantus cilvēkus. Šovasar pēc sešiem Londonā pavadītajiem gadiem atgriežos mājās. Esmu ļoti priecīgs, ka šeit notiek pasākums, kurā būs sastopami daudzi cilvēki ar līdzīgu pieredzi manējai, ar kuriem būs patīkami iepazīties un apmainīties ar iespaidiem.”

 

Ieva Nagela no Vācijas:
 “Mūsu firma “PRO BALTIKUM” pavada Rietumeiropas uzņēmumus uz Baltijas valstīm un Krieviju, kā arī Vācijā tos Baltijas valstu uzņēmējus, kuri vēlas attīstīt saimnieciskas aktivitātes Rietumeiropā. Palīdzam atvērt filiāles, piedalīties liela mēroga konkursos, pārdot mūsu klientu pakalpojumus jeb preces. Ar lielu interesi gaidām forumu, ceram iepazīties ar ārzemju un latviešu uzņēmējiem. Ceram dzirdēt par tendencēm Latvijas ekonomikas virzībā, gribam uzzināt politiķu un uzņēmēju domas par dažādu ekonomikas nozaru attīstību.”

 

Arnis Gross no Austrālijas:
 “Es strādāju IT jomā un meklēju iespējas sadarboties ar Latvijas programmētājiem. Esmu runājis ar vairākām Austrālijas IT firmām. Kaut gan tur sāk izmantot Indijas un citu Āzijas valstu programmētājus, tomēr vairāku iemeslu dēļ uzņēmējiem ir interese par Austrumeiropas speciālistiem. Mani priecē, ka Latvijas cilvēku talanti tiek novērtēti ārpus Latvijas robežām. Esmu izveidojis mobilās aplikācijas, ar kuru palīdzību latviešu valodu var mācīties cilvēki, kas prot krievu, zviedru, angļu vai vācu valodu. Šo programmu mobilajos telefonos vai planšetdatoros jau lieto apmēram divi tūkstoši cilvēku visā pasaulē, arī Japānā un Brazīlijā.”

 

Andis Lagzdiņš, Latvija:
 “Tā kā forumā piedalīsies cilvēki no dažādām nozarēm, tur būs interesanta, radoša gaisotne. Mūsu firma nodarbojas ar drošu un energoefektīvu inženiersistēmu infrastruktūru, būvējam datu centrus u. tml., ceram paplašināt savu klientu loku. Forumā vēlos gūt jaunas idejas un jaunus kontaktus.”

 

Andris Rigerts, Latvija:
 “Latviešiem ārzemēs ir labas sekmes gan daudzās profesionālās darbības jomās, gan uzņēmējdarbībā, un viņu pieredze mums vēl ir līdz galam neapgūts resurss. Mani interesē pieredze starptautiskajā tirdzniecībā.”

 

Aiva Vīksna, Latvija:
 “Sabrauks latvieši no malu malām, būs laba izdevība iegūt gan personiskus, gan biznesa kontaktus. Nākotnē tie noteikti noderēs mūsu mentoringa programmas dalībniekiem. Jaunajiem uzņēmējiem būs iespējas saņemt palīdzību sakaru dibināšanā, jo uz cilvēku ar ieteikumiem raugās citādi nekā uz cilvēku no malas.”

 

Fakti

Pirmais pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums notiks Rīgā no 2013. gada 2. līdz 4. jūlijam. To rīko Pasaules brīvo latviešu apvienība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Ārlietu ministrija. Foruma galvenais mērķis ir veicināt ilgtspējīgu Latvijas ekonomisko izaugsmi un stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu piederību Latvijai. Foruma tiešie mērķi ir veicināt:

savstarpēju saziņu un sadarbības projektu veidošanos starp dažādu uzņēmējdarbības nozaru pārstāvjiem Latvijā un pasaulē;

investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti Latvijai;

ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības un tiesiskās vides izveidi Latvijā;

stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu saikni ar tēvzemi un veicināt viņu līdzdalību Latvijas ekonomikas izaugsmē.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+