×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Kas apbēdināja Matīšu pensionārus

Foto - LETAFoto - LETA

Matīšu pagasta Burtnieku novada pensionāru biedrība “Matīšu seniori” ekskursiju uz valsts svētkiem veltīto pasākumu “Staro Rīga” bija ieplānojusi jau gada sākumā*.

 

16. novembrī autobuss ar pensionāriem devās uz Rīgu, lai paspētu apmeklēt mākslas muzeju “Rīgas Birža” un pēc tam izbaudītu “Staro Rīga”. Par gūtajām emocijām pensionāriem bija dažādas atsauksmes līdz pat slēdzienam, ka TV ekrānos tā izskatās skaistāka. Nepatika, cik neatbilstošs valsts svētkiem bija pilsētas noformējums. Tomēr visvairāk mūs, pensionārus no Vidzemes, apbēdināja nerēķināšanās ar to, ka Rīga ir Latvijas valsts galvaspilsēta.

Jau iebraucot Rīgā pa Vidzemes šoseju, redzētais no Juglas tilta līdz pat Daugavas krastmalai radīja neizpratni, lika skumt. Iespaids – esam iebraukuši kādā sādžā. Nekas neliecināja, ka pēc vienas dienas Latvijai ir lieli svētki, valsts dzimšanas diena. Visā ceļa garumā neredzējām nevienu rotājumu, tikai putekļiem klātus logus, tramvajus, trolejbusus un autobusus. Tie gan bija izrotāti ar diviem karodziņiem. Vecrīgā vien kāda maza restorāna logos bija svētku dekorācija. Iepretim valdības ēkai liepu alejā luminiscējošo spuldžu krāsas un krāsu savstarpējā attiecība neatbilda valsts karoga krāsām.

Atpakaļceļš uz mājām pa šo pašu ielu lika iedomāties, kā tā izskatījās 1919. gada vasarā, kad jaunā Latvijas valsts smagās cīņās no Rīgas bija padzinusi gan vācu karaspēku, gan boļševistiskās Krievijas karaspēku un Rīgā pa Vidzemes šoseju no Juglas tilta ienāca J. Zemitāna komandētā Ziemeļvidzemes armija, kuras kareivju sejās staroja prieks un lepnums par paveikto dzimtenes labā.

Mājupceļā, kad iepirkāmies veikalā “Rimi” Juglā, kasiere mani uzrunāja krievu valodā. Vietējā TV redzam, ka uz žurnālistu jautājumiem latviešu valodā intervējamais bieži atbild krievu valodā. Kāpēc līdz pat šai dienai nekas nav izdarīts, lai novērstu okupācijas sekas?

 

* Vēstuli publicējam saīsinātu

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+