Pasaulē

Kasjanovs: Krievijā katram vajadzētu baidīties4

Foto LETA

“Šodien Krievijā katram vajadzētu baidīties, un domāju, ka katrs arī baidās. Var notikt jebkas – var vai nu piekaut, var iesēdināt cietumā, kaut vai tāpēc, ka esi pārgājis ielu nepareizajā vietā, var atņemt īpašumus. Pilsoņu tiesību un drošības līmenis ir ļoti zems, un katram ir skaidrs, ka neviens pilsoņus neaizsargā. Mūsu sabiedrībā katrs dzīvojas tikai pats pa savu virtuvi, jo ļaudis jūt, ka vajag tikai izdzīvot,” bijušais Putina valdības premjerministrs un tagadējais opozicionārs Mihails Kasjanovs sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Apkārt pasaulei: fakti un analīze”.

Kasjanovs ticies ar Saeimas Ārlietu un Eiropas lietu komisiju pārstāvjiem, lai apspriestu gaidāmās Krievijas vēlēšanas un to, ko varētu sagaidīt no kārtējā Vladimira Putina režīma. Viņš paredz, ka viss turpināsies, ka līdz šim: “Es domāju, ka nekas labs pagaidām nav gaidāms. Draudi, stingra politika – kā iekšējā, tā ārējā. Cilvēktiesību aizskaršana, svešu teritoriju aneksija, starptautiskās drošības sistēmas graušana.”

Kasjanovs atzina, ka Putina atbalstītāju skaits bieži ir pārspīlēts, tomēr propagandai un meliem tic līdz pat 50% Krievijas iedzīvotāju, tāpēc ir grūti kaut ko mainīt. “Puse pilsoņu, protams, ne visi 85%, kā demonstrē propaganda, bet 50 % tik tiešām atbalsta Putinu. Viņi tic, ka ļaunie amerikāņi vēlas mums atņemt suverenitāti, pārņemt mūsu naftu un gāzi, paverdzināt krievu tautu. Viņi baidās un domā: “Kurš gan vēl, ja ne Putins, izglābs un aizsargās mūs no ļaunā NATO!””

Kasjanovs skaidroja, ka līdzīgi koncepti tiek izmantoti propagandā par Latviju. Latvija tiek izmantota kā piemērs tam, kādu ļaunumu var nodarīt iestāšanās Eiropas Savienībā: “Viņi saprot, ka latvieši ir apmānīti. Kādreiz taču dzīvoja labāk, taču, tā vietā, lai tagad dzīvotu draudzīgā ģimenē ar visām bijušās Padomju Savienības tautām, viņi vergo, jo Eiropas Savienība ir visu atņēmusi. Viņi vairs pareizā veidā nevar pārdot paši savu produkciju. Tagad tur viss ir no ārzemēm, un praktiski visi ir paverdzināti, apmēram tā.”

Saistītie raksti

Tāpat Krievijas medijos tiek pieminēta Latvijas dalība NATO. Latvija esot atainota kā viegli manipulējama: “Latvija kļūdījās, pievienojās NATO, neko nesaprot un tā tālāk. Propoganda cenšas Krievijas pilsoņiem izraisīt sajūtu, ka Latvijas tauta nepieder pati savai valstij. Tā atrodas zem citu Eiropas valstu spiediena un ar NATO – zem ASV spiediena. Tāpēc latvieši šķiet kā manipulējami no lielo valstu puses. Diemžēl šāds redzējums tiek radīts.”

Kasjanovs gan norādīja, ka cilvēkiem, kas Putinu neatbalsta, Latvija simpatizē. “Citai Krievijas daļai Latvijas stāsts simpatizē. Viņi saprot, ka esat ieguvuši brīvību, ejat pa civilizētas attīstības ceļu. Jā, visiem problēmas ir bijušas, taču ir skaidrs, ka pareizais ceļš ir izvēlēts. Krievijas pilsoņi, izglītotie cilvēki, kuri dzīvo lielās pilsētās, bieži brauc uz šejieni un bauda sabiedrību, kur krievu valoda ir ļoti populāra. Viņi saprot, ka atrodas brīvā valstī. Arī es ar lielāko prieku atbraucu uz šejieni parunāties un pavadīt laiku ar cilvēkiem mierīgi jauki un cieņpilni,” raidījumā sacīja Kasjanovs.

LA.lv