×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Katoļu baznīca vēlas valdības atbalstu Jēkaba katedrāles rekonstrukcijai (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Arhibiskaps Zbignevs Stankevičs.

Pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) uz tikšanos bija ieradies Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, lai pārrunātu valdības iespējas palīdzēt ar finansējumu dievnama rekonstrukcijai, aģentūrai LETA pastāstīja Kučinska prese sekretārs Andrejs Vaivars.

Baznīcai ir nepieciešama ievērojama atjaunošana, taču pašai organizācijai šādu līdzekļu neesot. Kopumā esot nepieciešami aptuveni pieci miljoni eiro.

Premjers šo informāciju pieņēmis zināšanai, un pagaidām nekādi lēmumi par atbalstu nav pieņemti. Tāpat vēl ir jāvērtē, vai valdība vispār var palīdzēt, kā un cik lielā apjomā, skaidroja Vaivars.

Par šo jautājumu sarunas vēl paredzēts turpināt, tostarp arī valsts budžeta kontekstā.

Rīgas Sv.Jēkaba katedrāle ir nozīmīgs arhitektūras piemineklis, kurā saglabāti daudzi Latvijas sakrālās mākslas pieminekļi. Kā Romas katoļu baznīcas arhibīskapa katedrāle Sv.Jēkaba baznīca kopā ar tai līdzās esošo Sv.Marijas Magdalēnas baznīcu, kūrijas un klostera ēkām, kā arī dažādu katoļu laju organizāciju mītnēm veido vienu no šīs konfesijas garīgajiem centriem Rīgā.

Katedrāle ir celta 1225.gadā un ir pirmais latviešu draudzes dievnams Rīgā. Dievnams kopš 1923.gada pieder Romas katoļu konfesijai, kad Latvijas valdība to nodeva Rīgas katoļu arhibīskapa rīcībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu diezvai ar 5 milj. pietiks, jo Jēkabam nepieciešama daudz pamatīgāka restaurācija nekā Domam. Bīstamās plaisas, kuras labi saskatāmas ar neapbruņotu aci, rada pamatotas bažas, ka Jēkaba tornis var uzgāzties virsū Saeimas namam. Tāpēc pasteidzies, Kučinska kungs, ar to savu “vērtēšanu”.

 2. Divi draugi. Viens advokāts Ventspilī, otrs mācītājs Jēkabpilī. Mācītājs aizbrauc pie advokāta ciemos. Re, kā tu l
  LABI IEKĀRTOJIES – ŠIKA MĀJA, MĒBELES, PELDBASEINS utt. Es TAČU LEMBERGU AIZSTĀVU. NE JAU PAR VELTI VIŅU VAIRĀK KĀ 10 GADUS TIESĀ, LĪDZ NOILGUMAM. JO ILGĀK TIESĀ, JO NĀK SISTEMĀTISKI HONORĀRS. TAS IR BIZNESS.
  Advokāts brauc ciemos pie mācītāja. Mācītājs rāda savu darba istabu, guļamistabu.Re, cienītais advokāt, kā es dzīvoju, jau 30 gadus pat bez seksa. Baznīca neļauj, kaut ir grūti. Pat kaķi kauc, ja sagribas, mums nekā. Dzīvoju savā istabā viens pats, ar Dievu.
  Pēc trīs mēnešiem mācītājs aizbrauc uz Ventspili un prasa advokātam – tā nav godīgi, kad tu, advokāt biji pie manis, man pazuda kristāla vāze, tu mani izjokoji un to paņēmi sev. Vārdu sakot, nozagi, atbraucu pakaļ, atdod.

  Mācitāj – tu varētu jokot vienu dienu, vienu nedēļu, bet tu joko jau trīs mēnešus, jo jau 3 mēnešus neesi gulējis savā gultā, tava vāze ir tavā istabā zem spilvena. Kur tu biji visu laiku?

 3. Reliģija – opijs tautai. Ja jau viens Dievs, tad jābūt vienai ticībai, bet nē, ticību un dievu tikpat kā partiju. Tīcība – tā ir tā pati partija, tikai ar citu izkārtni.

  Ja svētdienās paklausās, ko runā prāvesti pa radio – vieni murgi – kā viņi var tādus sacerēt – vienas aplamības – Dievs saka, Dievs runā, Dievu jālūdz. kur tad viņš ir, kādēļ Dievs nenāk uz zemes un neuzstājas, nē, spēlē paslēpes? Kādēļ Dievu, slepenu būtni, jālūdz? MURGI.

  Vistraģiskāk – reliģiju borēt bernam, kurš neko vispār nesaprot, nav pieaudzis un nevar vērtēt Tas ir noziegums!

 4. Kam vajag, tas lai arī naudu samet.
  Latvijā ir daudz svarīgāku finansējuma problēmu- kaut vai medicīna.

  • Man gan liekas, ka mums visiem to vajag – lai nepazustu Vecrīgas torņi. Neatkarīgi no ticības. Pad ateistiskais padomju režīms uzskatīja par vajadzīgu atjaunot iznīcināto Pēterbaznīcas torni.

   • Daudzi šeit “karojošie” kristieši un ateisti tikai domā, ka viņi tādi ir, bet patiesībā nezina un nesaprot, kas ir viens, kas otrs. Opijs tautai ir opijs, bet baznīca ir reāla celtne, reāls arhitektūras veidojums ar reālu vēsturisku, māksliniecisku u.c. vērtību un te nekāda kasīšanās nav pieļaujama un nav šaubu, ka Rīgas torņi ir jāsaglabā. Par Pēteri gribu Jūs mazliet pakaitināt – PSRS kulta celtnes un īpašumi bija pakļauti valsts īpašuma režīmam, daudzi varbūt nemaz nezina, ka padomju laikā kulta vērtības tika reģistrētas un marķētas u.c.

 5. baznīca ir atdalīta no valsts ,tātad ar finansēm jātiek galā pašiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+