×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Kehris: Latvijai jāiekļaujas Eiropas ziemeļu blokā

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijai jāiekļaujas Eiropas ziemeļu blokā, intervijā laikrakstam “Diena” uzsver “Ekonomistu apvienības 2010” prezidents Ojārs Kehris. “Latvijai, cik nu tā var, ir jāiekļaujas Eiropas ziemeļu blokā, kuru raksturo vieni no skaidrākajiem biznesa vides nosacījumiem, zemākais korupcijas indekss un arī – visaugstākais dzīves līmenis. Igauņi to jau ir darījuši agrāk. Tas nozīmē, un par to nav jākaunas, – ir jākopē tie skandināvu modeļi.

Kāds var teikt, ka tas ir drusku garlaicīgs modelis, kas varbūt arī atbilst patiesībai, tomēr vismaz skaidrs. Nevis mēģināt atrasties starp visiem un visu ko,” Latvijas attīstības scenārijus raksturo ekonomists.

Analizējot situāciju Eiropas Savienībā (ES), Kehris norāda, ka galvenā problēma ir Eiropas fiskālās savienības trūkums.

“Problēma īstenībā tika ielikta jau pašā sākumā ar eiro ieviešanu – ja tu veido naudas savienību, tu nevari neveidot fiskālo savienību. Nevar būt kopēja centrālā banka un 15 vai vairāk Finanšu ministriju, kuras katra dara, ko grib. Tas varbūt strādā augšupejas apstākļos, bet kapitālistiskajā ekonomikā vienmēr ir cikli. Ja ES grib saglabāt eiro, tad jau šodien, ja vien nav par vēlu, ir vajadzīgs kopējs ES līgums par saskaņotu fiskālo, ekonomisko politiku. Es pat domāju, arī nodokļu politikai jābūt sinhronizētai. Jābūt kopējai Finanšu ministrijai. Tā vienkārši ir aksioma,” akcentē “Ekonomistu apvienības 2010” prezidents.

Pēc viņa domām, ES jārunā arī par kopēju ārpolitiku un kopējo drošības politiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+