Mobilā versija
+0.3°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
9. oktobris, 2014
Drukāt

Ķīna noraida dalailamas atgriešanos Tibetā

Dalailama

Pekina noraidījusi trimdā dzīvojošā Tibetas garīgā līdera dalailamas iespējamo atgriešanos Tibetā.

74 gadus vecais dalailama pagājušajā nedēļā paziņoja, ka šobrīd risina neformālas pārrunas ar Ķīnu, lai viņam atļautu doties svētceļojumā uz Tibetu pēc vairāk nekā pusgadsimtu ilgas trimdas. Dalailama dzīvo trimdā Indijā kopš 1959. gada. Ķīna uzskata dalailamu par valsts sašķelšanās veicinātāju un bīstamu separātistu, bet dalailama apgalvo, ka viņš cenšas panākt tikai lielāku Tibetas autonomiju. Dalailama pagājušajā nedēļā sacīja, ka vizīte vēl nav apstiprināta, bet dažas Ķīnas amatpersonas esot izteikušās pozitīvi par šādu iespējamību. Dalailama vēlas apmeklēt budistu svētvietu Vūtai Šāri kalnu. Viņa izteikumi par iespējamo vizīti raisīja minējumus par viņa attiecību uzlabošanos ar Ķīnu. Tomēr Ārlietu ministrijas paziņojums liecina, ka publiski Pekina saglabā nemainīgi stingru nostāju.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (1)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+