Kultūra
Kultūrpolitika

KM noraida informāciju par iespējamo Brīvdabas muzeja slēgšanu2

Brīvdabas muzeja publicitātes foto

Kultūras ministrija (KM) kategoriski noraida publiski izskanējušos pieņēmumus, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs varētu tikt slēgts tā vadības problēmu dēļ, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Viņa uzsvēra, ka KM turpina strādāt, lai muzeja vadībā identificētās problēmas tiktu novērstas, un tas varētu iziet akreditācijas procesu.

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) sacīja, ka vēlas kategoriski iebilst medijos un sociālos tīklos skanošai ziņai, ka ministrija plāno likvidēt Brīvdabas muzeju. “Kultūras ministrija strādā pie vadības maiņas un pieprasa muzeja akreditācijas procesā uzrādīto trūkumu novēršanu muzeja darbā. Brīvdabas muzeja darbības pārtraukšana nav pieļaujama, ” uzsver Melbārde.

Jau ziņots, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzeja iepriekšējās akreditācijas termiņš beidzās 2016.gada 28.novembrī.

Muzeja akreditācijas procesā tika konstatēti būtiski trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un muzeja darba vadības plānošanā un īstenošanā.

Patlaban KM pieprasījusi muzejam izstrādāt un iesniegt akreditācijas procesā identificēto trūkumu novēršanas plānu. Muzeju akreditācija jāatjauno ik pēc pieciem gadiem.

LA.lv