×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. februāris, 2015
Drukāt

KNAB nekonstatē pārkāpumus saistībā ar kredītu Dombrovska sievas uzņēmumam (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdis Dombrovskis ar kundzi Āriju Dombrovski.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis likumpārkāpumus bijušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) rīcībā, savulaik veicot ar premjera pienākumiem saistītas darbības attiecībā uz VAS “Hipotēku un zemes banka” (“Hipotēku banka”), kurā viņa sievas uzņēmums bija ņēmis kredītu.

Pārbaudes laikā netika konstatēti fakti, kas norādītu, ka Dombrovskis būtu pārkāpis kādus ierobežojumus vai aizliegumus, ko nosaka likums “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”. Līdz ar to KNAB nolēma atteikt sākt kriminālprocesu pret Dombrovski, aģentūrai LETA pastāstīja biroja preses pārstāve Laura Dūša.

Pārbaude pērn pavasarī tika sākta pēc publiski izskanējušās informācijas, kurā bija izteiktas aizdomas par negodīgu shēmu, kā Dombrovska sievas uzņēmuma saistības no “Hipotēku bankas” nonākušas “Rietumu bankā”.

Ekspremjera sievai Ārijai Dombrovskai un viņa bijušās padomnieces vīram Indulim Bukanam pieder firma “Land Development”, kas cēlusi rindu mājas Stopiņu pagastā. Krīzes laikā projekts izrādījies neveiksmīgs, un uzņēmums iestidzis parādos pret valstij piederošo “Hipotēku banku”.

Kad valdība lēmusi par “Hipotēku bankas” reorganizāciju, atšķirībā no citiem kredītiem “Land Development” saistības nonākušas “Rietumu bankā”. Lai arī kredītsaistības nav atlaistas, publiskotajā informācijā apgalvots, ka ekspremjera bijušo padomnieci Sandru Bukani ar “Rietumu banku” saistot senas partnerattiecības un banka esot “guvusi iespēju paklusām piedot ģimenei būtisku tās parādu daļu”, iepriekš rakstīja portāls “pietiek.com”.

Lēmumu par “Hipotēku bankas” kredītportfeļa paketes – nekustamo īpašumu attīstītājiem izsniegtajiem kredītiem – nodalīšanu un pārdošanu “Rietumu bankai” pieņēma Ministru kabinets (MK). Valsts kancelejas preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota pērn skaidroja, ka tas darīts, balstoties uz nozares ministra un piesaistīto SIA “Superia” konsultantu ieteikumu. Lēmums tika pieņemts bez balsojuma, jo neviens no klātesošajiem Ministru kabineta locekļiem neiebilda.

Dombrovskis pašlaik ir Eiropas Komisijas viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. kā tad citādi?! Vai kādreiz vārna vārnai aci knābusi?

  2. Ieteikums pārējiem!

  3. Kādam pravietim ļoti gribās apķēzīt Dombrovski. Cik atcēros, pirmais izbļāvies Lapsa k-gs. It kā, kārtējo reizi rakņājoties pa miskastēm, kaut ko ir atradis. Vienalga var teikt, ka partija piesedz savējos – uz cita muti slēdzi neuzliksi!

Draugiem Facebook Twitter Google+