×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Vai drīkst cirst kokus pie elektrolīnijām? (2)

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Manas mājas atrodas mežā. Negaisa vai lietus laikā diezgan bieži paliekam bez elektrības. Vai pats savā meža īpašumā drīkstu nocirst kokus, kas bīstami tuvu pieliekušies elektrolīnijas vadiem? Koki nav sasnieguši ciršanas vecumu. 
Rūdolfs D. Madonas novadā

Tagad aizsargjoslās zem elektrolīnijām mežu var audzēt līdzīgi kā plantāciju mežos. Uz tiem neattiecas galvenās cirtes caurmēra ierobežojums, vienīgi šīs platības ir obligāti jāatjauno. Tas nenozīmē, ka meža īpašniekam katrā ziņā būtu jāsteidzas šos kokus nocirst, bet, ja tie apdraud elektrolīniju, tas ir iespējams, negaidot, kamēr tie sasniegs ciršanas vecumu.

Ja īpašnieks pats tos nevēlas cirst, koku ciršanu organizē AS “Latvenergo”. Šim darbam noteiktas stingras kvalitātes prasības. Elektroapgādes komersants vairs nevarēs rīkoties tā kā agrāk, kad kokus sagāza krustām šķērsām un ar visiem zariem atstāja guļam mežā. Koki būs jāatzaro, jāsagarumo un jāsakrauj. Īpašniekam ir tiesības norādīt, kādos sortimentos kokus sagarināt un kur nokraut. Par ciršanu meža īpašnieks jāinformē vismaz mēnesi iepriekš. Viņam jāsaņem vēstule – veidlapa, kurā paziņots, ka īpašumā konstatēti bīstami koki, ka tie ir iezīmēti dabā un ka īpašnieks tiek aicināts uz saskaņošanu. Meža īpašnieks kokus var cirst pats vai salīgt kontraktoru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+