Laukos
Bizness

Kokzāģētava “Kurekss” ieguldīs divus miljonus eiro biomasas katla sistēmā0

Foto – LETA

Ventspils novada Tārgales pagasta kokzāģētava SIA “Kurekss” plāno ieguldīt divus miljonus eiro biomasas katla iekārtas sistēmā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

“Kurekss” ir izsludinājis iepirkumu konkursu par 10 megavatu jaudīgas biomasas katla iekārtas sistēmas komplektā ar dūmgāžu kondensatoru un emisiju daļiņu elektrostatisko filtru piegādi, uzstādīšanu, palaišanu un nodošanu ekspluatācijā, kā arī darbinieku instruktāžu.

Investīciju projektu plānots īstenot līdz 2020.gada 30.aprīlim “Graudupos”, Tārgales pagastā, Ventspils novadā, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības fondu programmas “Izaugsme un nodarbinātība” specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem apstrādes rūpniecības nozarē” projektu konkursu ietvaros.

Iepirkumu konkursa pretendentiem piedāvājumi ir jāiesniedz līdz šā gada 18.maija plkst. 16.

“Kurekss” ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā. Tās darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana. 2016.gadā “Kurekss” apgrozījums bija 47,34 miljoni eiro un peļņa bija 1,178 miljoni eiro. Kompānijas 2017.gada rezultāti vēl nav publiskoti.

Kompānija reģistrēta 1995.gadā, un tās pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro. “Kurekss” īpašnieki vienādās daļās ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis.

LA.lv