Kultūra
Mūzika

Koncertā Cimzes piemiņai “Kroņu pinējs” piedalīsies pazīstami dziedātāji0


Dziedātāja Ance Krauze.
Dziedātāja Ance Krauze.
Foto: Evija Trifanova / LETA

Godinot Jāni Cimzi, kuram šogad apritētu 205 gadi, Valkā 1. jūnijā notiks latviešu – igauņu Dziesmu diena “Kroņu pinējs”, LA.lv uzzināja novada pašvaldībā.

Jānis Cimze ir viens no būtiskiem latviešu kultūrnācijas veidotājiem, tautas dziesmu vācējiem un apdarinātājiem, kas veidoja pirmo kordziedātāju repertuāru un padarīja iespējamus Dziesmu svētkus.

Daudzveidīgā programma veidota tā, lai tajā būtu gan aktīvas nodarbes ģimenēm, piemēram, orientēšanās viktorīna “Ziedu valsis” no plkst. 11 līdz 12, gan vairākas izstādes un koncerti, kā arī piemiņas brīdis.

Piemiņas brīdī no plkst. 14.15 līdz 14.30 pie J. Cimzes atdusas vietas dziedās Valkas pilsētas kultūras nama jauktais koris “Dziesmu rota” un Valmieras kultūras centra senioru koris “Sudrablāse” (diriģente Tatjana Tīruma).

No plkst. 13 līdz 14 Valkas novadpētniecības muzejā notiks pasākums aicinātiem koriem “Tēja ar Cimzes māsu”. Tajā muzeja krājumā esošās Ernsta Roņa 1891. gadā būvētās ērģeles ieskandēs J. Vītola Mūzikas akadēmijas studente ērģelniece. Tāpat sarīkojumā piedalīsies Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” un RTU jauktais koris “Vivere”.

Koncertos Valkas-Lugažu Ev. Lut. baznīcā, Valgas jaunajā laukumā, kā arī Valgas Jāņa baznīcā un Valkas pilsētas namā ar savām koncertprogrammām klausītājus priecēs Valkas, Smiltenes, trikātas, Jaunpiebalgas, Jaunsvirlaukas un Viru kori un dziesmu kopas.

Savukārt dienu noslēgs vērienīgs dižkoncerts “Kroņu pinējs” Jāņa Siliņa režijā. Koncertā līdzās vairākiem koriem piedalīsies tādi pazīstami Latvijas dziedātāji kā Kristīne Zadovska, Daumants Kalniņš, Raimonds Celms, Agnese Cīrule, Ance Krauze.

Koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Lolita Cauka, un tā laikā tiks pasniegta 2019. gada Valkas novada Cimzes balva.

LA.lv