×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

Konferencē diskutēs par Vecrīgas attīstības iecerēm (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ceturtdien, 29.oktobrī, Rīgā notiks jau trešā galvaspilsētas arhitektam Reinholdam Šmēlingam veltītā konference, kurā šogad spriedīs par Vecrīgas reģenerāciju un arhitekti vērtēs, vai vecpilsētai būtu jāpielāgojas laikam, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

“Pēdējā laikā vērojama saasināta publiska diskusija medijos ik reizi, kad tiek skartas jaunas būvniecības ieceres Vecrīgā, piemēram, apskatot Latvijas Okupācijas muzeja piebūves vai viesnīcas jaunbūves Grēcinieku ielā 25 priekšlikumus. Tas skaidri parāda, ka ikviens intuitīvi sajūt nepieciešamību pēc pārdomāta, zinātniski pamatota un līdzsvarota Vecrīgas attīstības redzējuma,” skaidro Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

Princis atgādina: vairāk nekā pirms 30 gadiem Edgara Pučiņa komanda izstrādājusi pirmo un līdz šim vienīgo zinātniski pamatoto Vecrīgas reģenerācijas projektu. “Aktualizējot 1983. gada vecpilsētas reģenerācijas projektu, Rīgas pilsētas arhitekta birojs vēlas atjaunot šo sarunu jaunā kvalitātē, norādot uz profesionālas diskusijas nepieciešamību un neizbēgamību sabiedrībā. Līdz šim mūsu uzmanības lokā nonākuši atsevišķi būvniecības priekšlikumi tomēr Vecpilsēta jāapskata kā vienots kopums – ansamblis,” norāda Princis.

Konferences mērķis ir rosināt sabiedrības diskusiju un veicināt apziņu par zinātniski argumentētas un metodiski pamatotas vecpilsētas attīstības vīzijas nepieciešamību, kas ciena un par vērtību atzīst vecpilsētas apbūves ansambli, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, kā arī neaizmirst pilsētas ekonomiskās attīstības nepieciešamību un ikdienas lietotāju.

Šogad R. Šmēlinga konferences trīs daļās tiks meklēta atbilde uz jautājumu, kas ir Vecrīga – ansamblis vai neatkarīgu pieminekļu kopums, kā arī apskatīti divu zīmīgu vecpilsētas laukumu – Līvu un Strēlnieku laukuma – pretrunīgie stāsti. Vienlaikus tiks pārrunāta arī nozares profesionāļu loma vecpilsētas veidošanā un atsaukts atmiņā plāns, kas reiz jau izstrādāts pilsētas reģenerācijai tālajā 1983. gadā.

Konferences noslēgumā, prominentu ekspertu un klātesošo diskusiju ievadīs īpaši šim notikumam veidota dokumentālās īsfilmas pirmizrāde “Vecrīgas reģenerācijas projekts 1983”, kas pašu autoru stāstījumā skaidro šajā dokumentā iekļautās idejas un vērtības. Konferences izskaņā notiks diskusija par Vecrīgas pilsētbūvnieciskā ansambļa reģenerācijas vīzijas pielāgošanu šodienas situācijai.

Rīgas pirmajam pilsētas arhitektam Reinholdam Šmēlingam veltīto populārzinātnisko konferenci ik gadu rīko pašvaldības aģentūra “Rīgas pilsētas arhitekta birojs”. Konferences nolūks ir kopā aicināt aktīvus sabiedrības pārstāvjus, arhitektus, būvniekus, attīstītājus, plānotājus, politiķus un citus interesentus, lai diskutētu par pilsētai un nozarei svarīgiem jautājumiem, iepazītos ar jaunākajiem nozares pētījumiem un analizētu citu valstu pieredzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svētā Magdalēna,kas notiks ar MŪSU !!!Rīgu kamēr tur laupīs un kārpīsies SC ar Ušaku visos caurumos?Tagad par OKUPĀCIJAS !!!muzeju lemj okupanti un to pēcnācēji?Cienījami sirmi vīri ,trimdā padzīti,iet pie šmurguļa okupanta dēla lūgt atļauju turpināt jau atļauto OKUPĀCIJAS muzeja celtniecību .
    Tas ir vispār kaut kas pat ne no fantastikas,bet SUPERCŪCĪBAS un nekaunības,jo viņam piepalīdz latvietības NORACĒJA Gaile,Sīlis un Co.Kā vaqr būt tādi maitas?Cik SC samaksāja?
    Āboltiņa un Ēlarte ar Co ir jātiesā Doma laukumā par to,ka Rīgu atdeva pat BEZ tankiem 4-to reizi krievu okupantiem.Nu jau atkal Rīga ir kā pēc 1945.g krievvalodīga.Uz barikādēm bija latvieši/ neredzēju tur krievus!!/,bet pie varas ATKAL slāvi.Letiņi tiek izēsti,lai pagaidām ne uz Sibīriju,bet maita Šlesers ievilcis desmitiem tūkstošus jaunu okupantu!!Jūrmalā u.c.kur SC ,arī NAV LATVIEŠU.KUR tad viņi vēl palikuši,ja lauki TUKŠI? Straujumas,Āboltiņas,Vējoņi,Hūtes utt. pārdod un IZNĪCINA Latviju.
    Krievu val.atkal dominē!
    Pierādiet pretejo !!ZZS un Krauzi jātiesā !!Ušaks Rīgas mērs!!?? Tad jau Maskavas mērs derētu IESALNIEKS !!no NA.

Draugiem Facebook Twitter Google+