×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Konkurss par Brīvības cīņu piemiņas vietām
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Maijā tiks izsludināts konkurss “Tēvzemes brīvībai un neatkarībai”, kurā varēs piedalīties visas skolas un skolēni neatkarīgi no vecuma.

Skolēnu radošu darbu konkursu, veltītu Latvijas Brīvības cīņu (1918. – 1920. g.) piemiņas vietām, nolēmuši rīkot Starptautiskais Baltijas tolerances centrs kopā ar Latvijas Kara muzeju un ebreju biedrību “Šamir”. “Biedrība “Šamir” sadarbībā ar partneriem ir izdevusi Brīvības cīņu piemiņas vietu karti un ceļvedi četrās valodās: latviešu, angļu, vācu un krievu. Kartē apskatāma 91 piemiņas vieta, savukārt ceļvedī iekļauti sīkāki piemiņas vietu apraksti, pieminekļu fotogrāfijas un lielāka mēroga topogrāfiskās kartes fragmenti ērtākai nokļūšanai līdz piemineklim,” stāsta rabīns Menahems Barkahans. Gatavojot karti un ceļvedi, secināts, ka šā vēstures posma apgūšanai nepieciešams aktīvāk piesaistīt skolu jaunatni, īpaši mazākumtautību skolas, jo 2014. gads ir nozīmīgs valsts militāri politiskajā vēsturē. Šogad aprit 95 gadi kopš Latvijas armijas dibināšanas. Latvijas Universitātes vēstures doktorante, “Šamir” un Rīgas geto muzeja zinātnisko projektu vadītāja Olga Aļeksejeva stāsta, ka konkursam aicinās iesniegt radošos darbus (domrakstus, intervijas, fotogrāfiju kolāžas, video reportāžas u. c.) par dzīvesvietai tuvāko vai brīvi izvēlēto Brīvības cīņu piemiņas vietu. Skolēniem varētu tikt piedāvāts algoritms, pēc kura viņi varēs izstrādāt 3D projekcijas, attīstot interaktīvo pieeju. Izglītības un zinātnes ministrija visām skolām izsūtīs Brīvības cīņu piemiņas vietu karti, ko tām ziedo biedrība “Šamir”, kā arī izsmeļošu informāciju par konkursa noteikumiem un norises gaitu.

Konkursa žūriju vadīs bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks, tajā piekritis strādāt arī bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns, uzņēmējs Kirovs Lipmans, vēsturnieks Ēriks Jēkabsons, Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs un citi. Konkursa nobeiguma ceremonija notiks Rīgā Kongresu namā. Labākie vizuālie darbi tiks izstādīti Saeimā, bet skolās, kas piedalīsies konkursā, plānots rīkot noslēguma konferenci.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kāds gara trulums un nodevība! Mēs cenšamies atbalstīt starptautiskās organizācijas,lai varētu izveidot vēstures institūtu kas pētītu ebreju un sionistu noziegumus pret cilvēci,tai skaitā latviešu tautas masveida iznīcināšanu un slepkavošanu,bet šitie Rīgas antinji ,padevīgi sadevušies rokās ar mūsu tautas slepkavām!
    Jel atjēdzaties,latvieshi!

Draugiem Facebook Twitter Google+