×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Kontrabandisti izdomā arvien jaunus veidus preču pārvietošanai

Foto - LETAFoto - LETA

Kontrabandisti izdomā arvien jaunus veidus, lai dažādas preces, piemēram, cigaretes un degvielu, ievestu Latvijā, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes direktors Edijs Ceipe.

Viņš uzsvēra, ka pērn tika konstatēts jauns veids, kā kontrabandisti pāri robežai cenšas ievest degvielu, – tā tiek ievesta, veicot fiktīvus starptautiskos pārvadājumus, piemēram, sniedzot viltus kurjerpasta pakalpojumus, tādā veidā lielās degvielas tvertnēs Latvijā ievedot būtiskus degvielas krājumus no trešajām valstīm.

Tāpat, kontrolējot akcīzes preču nelegālo apriti, konstatēti gadījumi, ka naftas produktiem noliktavās tiek piemērots neatbilstošs kombinētās nomenklatūras kods, tādējādi samazinot gala produktam piemērojamo akcīzes nodokļa likmi no 234 latiem par 1000 litriem līdz 11 latiem par 1000 litriem.

Ceipe norādīja, ka par darbībām ar naftas eļļām noteiktās datu atbilstības pārbaudēs kopumā papildus valsts budžetā aprēķināts akcīzes nodoklis aptuveni 383 tūkstošu latu apmērā un nokavējuma nauda aptuveni 27 tūkstošu latu apmērā.

Tāpat viņš atzina, ka pērn, līdzīgi kā citus gadus, salīdzinoši daudz cigarešu no Baltkrievijas un Krievijas mēģināts ievest, paslēpjot tās dažādās kravās, kā arī kravas automašīnu piekabju grīdās un sienās.

Ceipe arī paskaidroja, ka viens no efektīvākajiem risinājumiem, lai pieķertu kontrabandistus, ir skeneri, kas palīdz noteikt, vai pārvadājamajās kravās varētu būt kādas kontrabandas preces, kā arī suņi, kas ir speciāli trenēti, lai noteiktu, vai kādā kravā netiek nelikumīgi vestas, piemēram, cigaretes.

Kriminālpārvaldes direktors arī pauda cerību, ka izskanējusī informācija par to, ka kontrabandisti varētu izmantot kādas vielas, kas sunim neļauj saost nelegālās cigaretes, nav patiesa, jo, lietojot dažādas vielas, sunim varētu sabojāt ožu uz visiem laikiem.

Pērn arī palielinājies atsavināto cigarešu daudzums, kas nācis no Baltkrievijas. To apstiprināja arī Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, kurš uzsvēra, ka pērn uz zaļās robežas pieaudzis konstatēto gadījumu skaits, ka no Krievijas personas centušās nogādāt cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Robežsardzes apkopotā informācija liecina, ka pērn atklāti 206 gadījumi, ka persona vai personu grupa Latvijā vēlējās ievest kontrabandas cigaretes, un, salīdzinot ar 2011.gadu, šo gadījumu skaits ir krietni sarucis.

Garbars otrdien žurnālistiem pastāstīja, ka kopumā pērn robežkontroles punktos tika uzieti 10,7 miljoni cigarešu, bet uz valsts zaļās robežas kopumā atsavināti aptuveni 3,4 miljoni cigarešu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+