×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievija par gadu pagarina sankcijas pret ES, tostarp pārtikas embargo (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas sankcijas pret Eiropas Savienību (ES), tostarp embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam, ir pagarinātas par gadu, trešdien paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Tiekoties ar Krievijas valdību, Putins teica, ka pirmdien, kad ES valstu ārlietu ministri apstiprināja pret Krieviju noteikto sankciju pagarināšanu par pusgadu, pie viņa vērsies Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, kurš lūdzis par gadu pagarināt pret ES noteiktās sankcijas. Tāpēc Putins trešdien parakstījis dekrētu par sankciju pagarināšanu, un šī dekrēta pamata valdība izdos rīkojumu par sankciju pagarināšanu.

“Valdības priekšsēdētājs vērsās pie manis ar vēstuli, [kurā tika lūgts] pagarināt pasākumus, kurus mēs pieņēmām, atbildot uz mūsu partneru no dažām valstīm rīcību, un šodien saskaņā ar šo vēstuli es parakstīju dekrētu par atsevišķu speciālo ekonomisko pasākumu darbības pagarināšanu ar nolūku nodrošināt Krievijas Federācijas drošību, un lūdzu valdību operatīvi sagatavot un izdot rīkojumu,” sacīja Putins kopīgā sēdē ar valdības locekļiem.

“Turklāt, kā to ierosināja valdības priekšsēdētājs, mēs savus atbildes pasākumus pagarinām par gadu, sākot no šodienas. Domāju, tas būs labs orientieris mūsu lauksaimniecības ražotājiem,” piebilda Krievijas prezidents.

Jau ziņots, ka ES valstu ārlietu ministri pirmdien oficiāli apstiprināja ekonomisko sankciju pagarināšanu pret Krieviju par sešiem mēnešiem, lai panāktu, ka tā pilnīgi ievēro Minskas vienošanos par mieru Ukrainā.

Par sankciju pagarināšanu Briselē 17.jūnijā vienojās visu 28 ES dalībvalstu vēstnieki. Līdz ar to šīs sankcijas, kuru termiņš beigtos 31.jūlijā, tiek pagarinātas līdz 31.janvārim.

Saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā 2014.gada 1.jūlijā pret Krievijas enerģētikas, aizsardzības un finanšu sektoriem tika noteiktas ES sankcijas. Krievija uz tām atbildēja, 2014.gada augustā aizliedzot ievest lielāko daļu pārtikas produktu no ES.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kāpēc EU tikai pagarināja 6 menešhus Atbildēt

    Pienācis laiks ka EU pagarin arī ekstra 6 menešus.

    tomer jaturpin sankcijas pret krieviju kamer viņi okupe Krimu.

Draugiem Facebook Twitter Google+