×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Krievijas tāllēcēja Kļišina dzimtenē tiek nodēvēta par nodevēju (5)

klisina

Tiesības startēt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs zem neitrāla karoga ieguvusī Krievijas tāllēcēja Darja Kļišina dzimtenē nodēvēta par nodevēju.

LETA jau ziņoja, ka 25 gadus vecā divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) norādīja, ka Kļišina izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro, taču ne zem Krievijas karoga.

Kļišina vēlāk savā “Facebook” profilā pateicās IAAF par, viņasprāt, kompetento lēmumu.

Tikmēr Krievijā Kļišinas pielaišana sacensībām izsauca dusmas no sociālo tīklu lietotājiem, jo pārējie šīs valsts sportisti šādu iespēju nav saņēmuši. Kļišina tiek saukta par nodevēju, jo ir gatava startēt zem sveša karoga.

“Krievijas sportisti, ja gribat startēt olimpiskajās spēlēs, tad vienīgais, kas jums jādara, ir jānodod savas valsts karogs,” rakstījis kāds sociālo tīklu lietotājs.

Savukārt laikraksts “Rossijskaja Gazeta” uzskata, ka Kļišina olimpiskajās spēlēs varēs startēt tikai tāpēc, ka dzīvo un trenējas ASV. “Viņi atļāva tikai vienam Krievijas sportistam – tāllēcējai Darjai Kļišinai – startēt olimpiskajās spēlēs, jo viņa trenējas ASV. Vai tas nav muļķīgi?” retoriski vaicā laikraksts.

Tikmēr pati sportiste pirmdien ar Krievijas Vieglatlētikas federācijas starpniecību izplatīja paziņojumu, kurā izteica cerību, ka arī citi krievu vieglatlēti saņems tiesības startēt Riodežaneiro.

“Nav tā, ka es ASV sāku trenēties pirms mēneša. Tur dzīvoju un trenējos jau trīs gadus, tāpēc, manuprāt, nav taisnīgi mani saukt par dzimtenes nodevēju. Joprojām ceru, ka ne tikai es, bet arī citi mūsu sportisti varēs doties uz Riodežaneiro,” norādījusi Kļišina.

Kā atklāja IAAF, tā kopumā saņēma pieteikumus uz atļaujas saņemšanu startēt starptautiskās sacensībās no 136 Krievijas vieglatlētiem. Sīkākas detaļas netika sniegtas, tomēr Krievijas Olimpiskā komiteja paziņoja, ka visi pārējie pieteikumi ir noraidīti.

Kā vēstīts, 68 Krievijas vieglatlēti vērsušies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS), kas lēmumu par to, vai atcelt diskvalifikāciju Krievijas Vieglatlētikas federācijai (VFLA), paziņos 21.jūlijā jeb divas nedēļas pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu sākuma.

Kļišina pērn izcīnīja desmito vietu pasaules čempionātā. Kā pirmā Krievijas vieglatlēte iespēju startēt zem neitrāla karoga saņēma 800 metru skrējēja Jūlija Stepanova, kura bija viena no galvenajām ziņotājām par masveida dopinga lietošanu Krievijas sportā, tomēr paredzams, ka viņa Olimpiādē nepiedalīsies.

Pērn atklātībā nonāca Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojums, kurā bija teikts, ka sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ IAAF būtu jādiskvalificē Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) un jāliedz tās atlētiem dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. IAAF pērn novembrī piešķīra VFLA pagaidu diskvalifikāciju, bet jūnijā to atstāja spēkā.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Plus – prieks par šo atlēti.

  2. Kā vienmēr, aizskartā Krievija un apvainotie Krievijas sportisti. Ja citādāk ar Krieviju netiek galā, ja citādāk tiem iedzīvotājiem acis nevar atvērt, tad varbūt šādi izdosies? Lai arī, noteikti, ka lielvalsts propaganda ir daudz spēcīgāka par jebkuriem civilizētās pasaules centieniem atvērt šīs valsts iedzīvotājiem acis. Viņi tāpat akli tic savam vadonim, un laikam jau viņus nemaz nevar vainot – neizglītotu baru vieglāk manipulēt…

  3. Ja dopingu analizē pašu kantoris – ko var gribēt?

  4. Šito paši krievi noķēra par dopinga lietošanu un patrieca no izlases, tad viņa aizlaidās uz ASV un sarunāja, ka visi krievu sportisti lieto dopingu. Ar to arī sākās tas dopinga skandāls, + vēl amīši mūsu mildronātu pie dopinga izlobēja, lai Austrumvalstu sportistus no Olimpiādes paretinātu.

Draugiem Facebook Twitter Google+