×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Kritizē Somijas sadarbību ar NATO

Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieks ģenerālis Nikolajs Makarovs paudis brīdinājumu kaimiņvalstij Somijai par to, ka tā pārāk cieši sadarbojas ar NATO.

 

“Somijas piedalīšanās NATO mācībās pierāda, ka Somija pakāpeniski pievienojas NATO aktivitātēm, kas zināmos apstākļos var radīt bīstamu situāciju attiecībā uz Krievijas militāro drošību,” Helsinkos sacīja Makarovs.

“Militārā sadarbība Krievijas un NATO starpā progresē labi, un no tā labumu gūst abas puses. Pretēji tam, Somijas un NATO sadarbība apdraud Krievijas drošību. Somijai nevajadzētu tiekties pēc dalības NATO, tā vietā tai vajadzētu ciešāku militāro sadarbību ar Krieviju,” Somijas Nacionālo aizsardzības kursu asociācijas pasākumā Helsinku universitātē sacīja ģenerālis.

Tas izraisījis Somijas aizsardzības ministra Stefana Vallina asu reakciju, kurš intervijā raidorganizācijai “YLE” uzsvēra, ka “Somija savus lēmumus pieņem neatkarīgi”.

Makarovs arī esot kritizējis Somiju, ka tā organizējot manevrus Krievijas robežas tuvumā, paužot pārliecību, ka šādiem manevriem nav tikai vienkārši aizsardzības nolūki.

Makarova spriedumus varētu interpretēt kā to, ka Krievijas politika pret tās rietumu kaimiņu kļuvusi uzstājīgāka, norādīja Somijas Starptautisko attiecību institūta globālās politikas pētnieks Čārlijs Saloniuss-Pasternaks. “Makarova spriedumi ir jāuztver nopietni. Viņa spriedumi ir politiski nozīmīgi,” uzskata pētnieks.

Somija, kas nav NATO dalībvalsts, sadarbojas ar aliansi dažādos projektos un mācībās. Tomēr Somijas premjerministrs Jirki Katainens paziņojis, ka viņa valdība, kuras pilnvaras beigsies 2015. gadā, neapsvērs valsts pievienošanos aliansei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+