×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. jūnijs, 2016
Drukāt

Kučinskis: Notiek cīņa par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju “dvēselēm” (2)

Svinības par godu Uzvaras dienai

Foto - LETA

Šobrīd notiek cīņa par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju “dvēselēm”, tā raidījumam “LNT Ziņas” datus no šonedēļ publicētā Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētījuma par Latgales iedzīvotāju noskaņojumu komentē premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Dati no iepriekš slepenā, bet tagad daļēji publicētā pētījuma, piemēram, liecina, ka puse no otras lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils – iedzīvotājiem uzskata, ka krievvalodīgo tiesības Latvijā tiek pārkāptas tādā mērā, ka Krievijas iejaukšanās būtu nepieciešama. Vienlaikus vairāk nekā puse uzskata, ka valstī atdzimst fašisms.

“Es to saucu par cīņu par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju dvēselēm, kas šobrīd patiesībā notiek,” komentē Kučinskis.

Līdzīgi kā pētījuma autori, visas atbildīgās amatpersonas gan uzsver, ka atbildes uz atsevišķiem aptaujas jautājumiem nedrīkst izraut no konteksta, jo, neskatoties uz dažādiem viedokļiem, aktīvs atbalsts Krievijas veiktām provokācijām Latgalē ir maz ticams. Tomēr rīcībai ir jāseko, saka valdības vadītājs.

“Tas ir tas jautājums, kas liek arī mums skatīties, ko darīt ar savu informatīvo telpu, un signāli, kas atnāk, ka pierobežā nevar uztvert, tie, protams, ir nekavējoties jānovērš. Tāpat joprojām mums ir aktuāls jautājums par raidījumu krievu valodā, kurš sasniedz arī tos, kas nesaprot latviešu valodu,” vērtē premjers.

Kučinskis uzskata, ka jāizmanto Latvijas simtgades pasākumi, lai uzrunātu latgaliešus. Viņš pats uz Daugavpili, lai apmeklētu mazākumtautību festivālu, dosies jau jūlija sākumā.

“Gatavojos uzrunāt cilvēkus, jo viņi visi ir mūsējie,” norāda Kučinskis.

Lai latgalieši, starp kuriem daudzi ir patrioti, nejustos atsvešināti, būtiska ir visas valsts kopīga rīcība, uzsver arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

“Burtiski nākošajā nedēļā mums būs lielas nometnes atklāšana, kāda nekad nav bijusi Zemessardzes pastāvēšanas vēsturē, un tāda apmācības programma. Mēs esam uzsākuši pagājušajā gadā, šogad viņa būs milzīga, un tas viss notiks blakus poligonam Meža Mackevičos pie Daugavpils,” stāstīja ministrs.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja, “Vienotības” pārstāveSolvita Āboltiņa bilst, ka jādomā par kopēju valsts politiku, kura ir ilglaicīga. “Akcija – tagad brauksim ar lozungiem un stāstīsim, ka tā nav taisnība -. nevienu propagandu nevar izsist ar pretpropagandu,” komentēja Āboltiņa.

Lai panāktu, ka Latgalē cilvēki skatās Latvijas, nevis Krievijas televīzijas, valstij jārod risinājums mediju politikas attīstībai, proti, lai sabiedriskais medijs varētu iziet no reklāmas tirgus, dodot iespēju uzelpot komercmedijiem. Tāpat būtiski ir stiprināt reģionālās televīzijas, kurām vietējie uzticas. Taču pats galvenais, pēc visu amatpersonu un saskaņā ar aptauju arī pašu iedzīvotāju domām, ir gādāt par visas valsts ekonomisko attīstību un sociālo drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visi slavē ulmaņlaikus, taču ņemot par piemēru B.Musolini Itāliju jāsaka ka K.Ulmaņa Latvija tur pat vien bija un diži nekļūdās tie, kas Ulmaņa režīmu dēvē par fašistisku. To gan nevajag jaukt ar Hitlera Vāciju! Vācijā pie varas bija Nacionālsaciālisti!

  2. Liela daļā tautas kalpi ir atstūmušies no tautas ļoti tālu visos novados. Kad pienāks laiks un tautas kalpi, kas ir liels gods par tādu kļūt, būs patiesi tautas kalpi un saplūdīs ar tautu. Tad arī nebūs par tādām lietām jārunā. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+