×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Vairs nevarot dabūt ne par kādu naudu: Kurzemē top “Ļeņinekļu parks” (4)

Ekrānšāviņš no "LNT Ziņām"Ekrānšāviņš no "LNT Ziņām"

Kuldīgas pusē skaistas lauku ainavas pašā vidū vērojama sirreāla aina – starp meža ieloku un dīķmalu slejas bijušā boļševiku līdera Ļeņina stāvs. Un ne viens vien, jo vietējais entuziasts Meinards Mētelis veido pats savu “Ļeņinekļu parku”.

“Pilskalnu” zemnieku saimniecība ir četri Ļeņina pieminekļi – kāds te nonācis no Saldus, cits – no Dobeles, visbrangākais nāk no Bauskas, savukārt patlaban tiek montēts un tapšanas procesā ir piemineklis no Kuldīgas.

Mētelis šo ekspozīciju labprāt papildinātu, bet nu tas neesot vairs iespējams – Ļeņina pieminekļus nevarot dabūt ne par kādu naudu. “Es jau ceru vēl dabūt no Ventspils – tur ne tikai Ļeņins, bet arī Gagarins,” teic uzņēmējs.

Uzņēmēja īpašums robežojas ar eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas lauku mājām, taču kaimiņienes logos, kā norāda Mētelis, “ļeņinekļu” aina neveras.

Latvijā padomju gados kopumā bijuši 35 Ļeņina pieminekļi, tā stāsta Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā (VKPAI). Tolaik visi “ļeņinekļi” bijuši valsts aizsardzībā un par tiem gādāja inspekcija. Taču informāciju par to, kas ar šiem pieminekļiem noticis tagad, neviens neapkopo.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Toreiz, dienu pirms pieminekļa atklāšanas rajona centrā ,notiek negadījums .Uzstādot galvu ,tā nejauši nokrīt un sadalās sīkās daļiņās ! Ko darīt ? Ziepes būs lielas ! Bet ,negadījumam atrod izeju . Galvu aizņemas no kaimiņu rajona pieminekļa ,kuru ,,itkā ” laiž uz restaurāciju .
    Nākamajā dienā , pie atklāšanas ,kad piemineklim ,,krīt ” baltais pārvalks, kāds reportieris cenšas fotografēt pieminekli no visiem iespējamiem rakursiem ,kas savukārt liekas aizdomīgi ,,čekistiem” kuri vēro visu notiekošo ,tādēļ tiek jautāts reportierim : Ko ? Vai nekad nē esi redzējis pieminekli !?
    Esmu gan ! Bet tāāāā’du ! kam CEPURE ROKĀS un otra GALVĀ redzu pirmo reiz !

  2. Kas šo nodevīgo Mēteli finansē?

  3. Lai laiž uz Ukrainu, tur tās mantas pa pilnam.

Draugiem Facebook Twitter Google+