×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

“KVV Liepājas metalurgs” ar “Latvijas Gāzi” un “Latvenergo” vienojies par maksājumu grafiku (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

AS “KVV Liepājas metalurgs” ar AS “Latvijas Gāze” un AS “Latvenergo” vienojies par patērētās enerģijas samaksas grafiku.

“Latvenergo” pārstāve Ivita Bidere aģentūrai LETA stāstīja, ka “KVV Liepājas metalurgs” ir apņēmies līdz jūlijam izpildīt saistības par maijā un jūnijā patērēto elektroenerģiju. Vienošanās grafiks ar “KVV Liepājas metalurgu” paredz regulārus maksājumus ik dienu, no “Latvenergo” puses ļaujot klientam līdz jūnija beigām nosegt savas parādsaistības, regulāri un laikā veicot apmaksu par jūnijā patērēto elektroenerģiju.

“Patlaban elektroenerģijas rēķins par maija pēdējā un jūnija pirmajā dekādē patērēto elektroenerģiju ir ap 700 000 eiro. Vienošanās iekļauj arī norēķinus par jūnija otrajā dekādē patērēto elektroenerģiju,” sacīja Bidere.

Arī “Latvijas Gāzes” pārstāvis Vinsents Makaris aģentūrai LETA atzina, ka “KVV Liepājas metalurgs” 224 000 eiro lielo parādu par dabasgāzes piegādi apņēmies apmaksāt četrās daļās līdz šā gada 19.jūnijam. Metalurģijas uzņēmums “Latvijas Gāzei” vakar veicis jau pirmo maksājumu 56 000 eiro apmērā.
Makaris atzina, ka pēc dabasgāzes patēriņa datiem “KVV Liepājas metalurgs” nodarbojas ar ražošanu, kas “Latvijas Gāzei” vieš cerības, kas nauda par dabasgāzi tiks samaksāta.

Savukārt “Latvenergo” nav mainījis pozīciju par savstarpēju līguma izpildi. “Ja netiks ievērota vienošanās un veikti regulārie maksājumi, elektroenerģijas piegāde “KVV Liepājas metalurgam” tiks pārtraukta. Ņemot vērā, kā pēdējie norēķini notikuši ar kavēšanos, “Latvenergo” izsaka cerību, ka panāktā vienošanās tiks pildīta, neveidojot parāda uzkrājumu un neapdraudot uzņēmuma darbu,” sacīja Bidere.

Kā ziņots, AS “KVV Liepājas metalurgs” spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA sacīja “KVV Liepājas metalurga” valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā “Liepājas metalurgā” strādāja aptuveni 960 darbinieki, taču mēneša beigās uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ka tikai netiek veidota jauna naudas pumpēšanas shema īpašnieku un Co kabatās caur Latvenergo un gāzes kantori.Paradi jau paliks valsts ziņā.

Draugiem Facebook Twitter Google+