×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Labākās dāvanas bērniem līdz 18 gadu vecumam

resized_ch13

Jaunais Gads bērniem ir īsts brīnumu laiks, kad jo īpaši tiek gaidītas dāvanas no Ziemassvētku vecīša, pat, ja bērni jau ir pietiekami lieli un saprot, ka dāvanas zem eglītes viņiem sarūpē vecāki. Lai Tava bērna actiņas mirdzētu priekā un laimē, dāvanu izvēlei jāpieiet sevišķi rūpīgi. Gudriem.lv palīdzēs Jums izdarīt pareizo izvēli.

Vispirms par galvenajiem principiem, kā izvēlēties dāvanas bērniem?

– Pats galvenais – dāvanai jābūt pārsteigumam! Lai saglabātu intrigu un pārsteigums izdotos neizmirstams, paturiet noslēpumā, kāda dāvana gaida bērnu Jaungada naktī.

– Ieteicama dāvana, kas sastāv no vairākām dažādu izmēru un nozīmes lietām. Bērnam būs interesanti uzreiz saņemt vairākas patīkamas lietiņas.

– Noteikti padomājiet arī par gaumīgu dāvaniņas iesaiņojumu. Radošs iesaiņojums ir kā daļa dāvanas, kas bērnam izsauks patiesu sajūsmu. Ja piemēram, jūs uzņemat daudzas sava bērna fotogrāfijas un pēcāk tās aplīmējiet dāvanas iesaiņojumam, mazā pārsteigums būs noteikti izdevies!

Bet tagad ķeramies pie galvenā – ko dāvinām bērnam:

No 0 līdz 3 gadu vecumam
Šajā vecumā nav ieteicams dāvināt bērniem apģērbu, kas viņiem būs absolūti neinteresanti. Tas pats attiecināms uz mīkstajām rotaļlietām – tās labāk dāvināt, kad mazais jau būs paaudzies. Savukārt klucīši, piramīdas, vilciņš un citas figūras ir tieši tas, kas vajadzīgs! Divgadniekam var dāvināt mašīnīti ar lielām detaļām, savukārt meitenītei lelli. Tikai nekādā gadījumā ne “Bārbiju”, jo “bārbiju periods” būs nedaudz vēlāk. Labāk šajā vecumā dāvināt kādu vienkāršāku vai mazuļa tipa lelli. Lellei klāt derēs ratiņi, drēbītes un citi piederumi.

Šajā vecumā ļoti populāras ir dažādas attīstošās rotaļlietas uz striķīšiem – pīlītes, helikopteri ar grozāmu propelleru vai gailis, kas knābā sēkliņas.

Protams, neiztikt arī bez muzikālajām rotaļlietām. Tās ir ne tikai interesantas, bet arī attīsta bērna dzirdi un muzikalitāti. Šajā kategorijā ietilpst ģitāra ar podziņām, klavierītes, ksilofons, bungas un citi. Šajā vecumā bērni ar sajūsmu spēlējas ar dažādām koka prāta spēlēm, konstruktoriem, nelielām puzlēm ar lieliem kauliņiem.

Pirmsskolas vecuma bērni no 3 līdz 7 gadiem
Šajā vecumā bērni dievina multfilmas un viņiem sāk parādīties savi mīļākie filmu varoņi. Piemēram, Sniegbaltīte, Sūklis Bobs, Minioni, Zirnekļcilvēks un citi. Lieliska ideja dāvanai – mīļākā varoņa mantiņa, puzle, galda spēlē vai pat apģērbs ar mīļākā varoņa attēlu.

Loti gaidīta dāvana ir rotaļlieta. Meitenītēm varam droši izvēlēties lelles – derēs gan mazuļu tipa lelles, kuras var barot vai sēdināt uz podiņa, kā arī Bārbijas. Šajā kategorijā dāvanu izvēle ir milzīga, sākot no nāriņām un visbeidzot ar lellēm no Monster High sērijas.

Šajā vecumā var sākt dāvināt sportiskas dāvanas, kā piemēram, skrejriteni, peldēšanas komplektu, velosipēdu un citu sporta inventāru.

Skolēni vecumā no 7 līdz 10 gadiem.
Šis ir tas vecums, kad bērnam rotaļlietas jau sākušas kļūt neinteresantas, tāpēc jāpapildina to klāsts, ar, piemēram, galda spēlēm. Šobrīd veikalu plauktos ir plašs klāsts dažādu gala spēļu, kā piemēram, Monopols, Alias, šahs, dambrete un citas.

Skolēni ar prieku iepazīst visu jauno, tādēļ būs priecīgs par skaisti noformētām grāmatām, kā piemēram, lielu enciklopēdiju par dažādām tēmām. Kā arī bērni būs priecīgi par “Lego” komplektu, no kura var veidot īstas pilsētas.

Šajā vecumā bērniem var dāvināt slidas un skrituļslidas, kā arī piederumus radošajām izpausmēm – izšūšanai, zīmēšanai, veidošanai, vitrāžai un citām. Bērniem ļoti patīk spēļu komplekti, kas imitē īstas pieaugušo profesijas, kā, piemēram, ārsta vai friziera komplekts, plastmasas skrūvgriezis, knaibles un āmurīši, dzelzceļš un citi.

Skolēni vecumā no 10 līdz 14 gadiem

Daudziem šķiet, ka šajā vecumā dāvanu izvēle ir ļoti sarežģīta. Tas nebūt tā nav! Tiesa, jāņem vērā, kas rotaļlietu veikali būs jau noiets etaps. Pienācis laiks ieskatīties suvenīru veikalu piedāvājumā. Meitenēm var dāvināt skaistu fotoalbumu, modinātājpulksteni sirds formā, lavas lampu vai mīkstu pledu.
10 gadu vecām meitenēm var droši iegādāties piederumus radošām izpausmēm, kā piemēram, dekorēšanai, gravēšanai, ādas apstrādei, origami kā arī pašizgatavotas ziepes vai mantiņas. Vecākām meitenēm var dāvināt smaržas, higiēnisko lūpu krāsu, rotas.

Ja Jūsu ģimenes plānos ir iegādāties kādu mājdzīvnieku, tad sarūpējot šādu prieku uz Jauno Gadu, bērna prieks būs neizmērojams! No mājdzīvniekiem ieteicams bruņurupucis, trusis vai kaķēns, papagailis, zivtiņa vai pat kucēns.

Ko tad dāvinām puikām šajā vecumā? Viņi būs noteikti priecīgi par tehnikas jaunumiem – spēļu konsolēm, labām austiņām, klaviatūru vai stilīgu USB zibatmiņu. No dārgākām dāvanām labs variants būs telefons, planšete, e-grāmatu lasītājs vai mp3 atskaņotājs. Par šādām dāvinām noteikti būs sajūsmā arī meitenes!

Pusaudži vecumā no 14 līdz 18 gadiem

Šajā vecuma grupā ir ļoti liela dāvanu izvēle, kā, piemēram, stilīgs apģērbs vai aksesuāri – maks, cepure, jostas citi.

Ļoti labs variants ir biļetes uz mīļākās grupas koncertu. Tāpat tādas dāvanas kā lidojums ar deltaplānu, izpletņlēkšanu vai brauciens uz kādu no kaimiņvalstīm izsauks patiesu sajūsmu.

Vēl viens neparasts un interesants dāvanas variants pusaudzim – virtuālā deju grīda! Tā būs gan fiziska izkustēšanās, gan uzmanības koncentrēšanas treniņš, gan pozitīvu emociju jūra! Lielākais jautrībai šajā spēlē var iesaistīties visa ģimene vai draugu kompānija.

Paturiet prātā, ka grāmata arī ir lieliska dāvana jebkurā laikā un vecumā. Šodien grāmatu izvēle ir milzīga. Pašiem mazākajiem muzikālās, skaistām ilustrācijām bagātas vai grāmatiņas ar podziņām, ko mazais pēc sirds patikas varēs izspaidīt. Nedaudz lielākiem bērniem – pasakas un piedzīvojumu grāmatas būs tieši laikā. Skolniekiem noteikti patiks enciklopēdijas un fantastikas grāmatas. Savukārt pusaudžiem – mūsdienu autoru darbi, romāni un piedzīvojumi, kā arī klasiķu darbi!

Saprotams, ka visām šiem laimīgajiem pirkumiem ir nepieciešami līdzekļi. Šeit vietā ir teiciens, ka ir grūti izvēlēties Jaungada dāvanas, kad Tavi mīļie ir veselas salas vērti, bet Tev pietiek naudas vien svecītei. Taču šodien tā vairs nav problēma! Izmantojot ātro kredītu piedāvājumu, Tavā rīcībā vienmēr būs nepieciešamā naudas summa ātri un uz nepieciešamo termiņu. Izskati vienuviet visus variantus mūsu lapas sadaļā – ātrie kredīti un izvēlies vislabāko variantu!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+