×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Lai kļūtu par Rīgas Juridiskās augstskolas prorektori, Satversmes tiesu atstās tiesnese Krūma

Foto- LETAFoto- LETA

Kristīne Krūma no 15.oktobra nolēmusi pamest Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatu un kļūs par Rīgas Juridiskās augstskolas prorektori.
Viņa informējusi, ka atstās tiesneša amatu pēc pašas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja ST.

ST ir informējusi Saeimu par Krūmas tiesneša pilnvaru izbeigšanos.

Krūma aģentūrai LETA skaidroja, ka, tuvojoties pilnvaru termiņa beigām, viņa pieņēmusi vilinošu piedāvājumu, proti, ieņemt Rīgas Juridiskās augstskolas prorektora amatu, kas kļuva vakants pēc tam, kad Mārtiņš Mits kļuva par Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesi.

“Darbs tiesā man bijis svarīgs, taču vienlaikus es apzinos situāciju darba tirgū, jo, tiesnesim pabeidzot strādāt ST, faktiski nekādas karjeras iespējas tālāk netiek sniegtas. Man tika piedāvāts Rīgas Juridiskās augstskolas prorektora amats. Es ar akadēmiskām lietām esmu visu laiku nodarbojusies, tāpat esmu saistīta ar šo augstskolu. Tāpēc arī šo piedāvājumu pieņēmu. Vienlaicīgi šī augstskola ir pietiekami labi attīstīta un tur ir labas izaugsmes iespējas,” norādīja Krūma.

Krūmas lēmums nav saistīts ar iekšējo klimatu ST. “ST viss ir ļoti labā kārtībā, un man ir profesionāli kolēģi,” uzsvēra Krūma.
Augstskolā viņa sāks strādāt no 15.oktobra. Pirms tam viņa pabeigs iesāktos darbus, taču līdz ar viņas aiziešanu “lietu noraušana” nenotiks.

ST ir septiņi tiesneši. Krūma ST tiesneša amatā tika apstiprināta 2007.gada aprīlī. Viņas pilnvaru termiņš būtu noslēdzies 2017.gadā.
Likums nosaka, ka ST tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Par ST tiesnesi var apstiprināt personu, kura ir sasniegusi 40 gadu vecumu, kā arī kura ir ieguvusi augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību tiesību zinātnē un arī maģistra vai doktora grādu, tostarp kurai ir vismaz desmit gadus ilgs darba stāžs juridiskajā specialitātē vai zinātniski pedagoģiskajā darbā tieslietu specialitātē zinātniskajā institūcijā vai augstākās izglītības iestādē pēc augstākās profesionālās vai akadēmiskās izglītības tiesību zinātnē iegūšanas.

Saeimas Prezidijs par ST tiesnešu kandidatūrām informē Tieslietu padomi, uzaicinot sniegt viedokli par tām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+