×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

“Lattelecom” pievienojas inicatīvai par drošāku interneta vidi Latvijā

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijas elektronisko pakalpojumu sniedzējs “Lattelecom” pievienojies iniciatīvai “Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs”, kuras mērķis ir veidot drošāku un tīrāku interneta vidi Latvijā, mazinot inficēto datoru skaitu un cīnoties ar nelegālo materiālu, īpaši bērnu pornogrāfijas, apriti internetā, aģentūru BNS informēja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV sabiedrisko atiecību pārstāve Līga Besere.

Viņa pavēstīja, ka “Lattelecom” ir parakstījis saprašanās memorandu ar “NetSafe Latvia” Drošāka interneta centru un CERT.LV, saņemot tiesības lietot atbilstošu iniciatīvas ietvaros izstrādātu kvalitātes zīmi.

CERT.LV pārstāve informēja, ka pagājušā gada laikā informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija reģistrēja 200 tūkstošus inficētu datoru. Apziņot visus inficēto iekārtu lietotājus bez interneta pakalpojumu sniedzēju līdzdalības nav iespējams. Tāpat arī cīņa ar bērnu seksuālo izmantošanu saturošu materiālu izplatību ir apgrūtināta bez interneta pakalpojumu sniedzēju iesaistes, un dažkārt materiālu izņemšana no aprites aizņem pat vairākas nedēļas.

Tādēļ CERT.LV uzskata, ka “Lattelecom” iesaiste iniciatīvā būtiski sekmēs tās mērķu sasniegšanu – drošākas interneta vides attīstību. “Ar “Lattelecom” starpniecību gala lietotāji tagad var saņemt brīdinājumu, ja viņu dators ir inficēts vai kļuvis par robotu tīklu sastāvdaļu, un veikt nepieciešamos pasākumus, lai šo problēmu novērstu. Jo ilgāk dators paliek inficēts, jo lielāka varbūtība, ka lietotājam tiks nozagti svarīgi dati vai arī viņa dators varētu tikt iesaistīts kādās nelegālās darbībās elektroniskajā vidē,” paziņojumā presei uzsvēra CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Savukārt “Lattelecom” komercdirektore Kerli Gabriloviča  norādīja, ka kompānija, parakstot atbildīga interneta pakalpojumu sniedzēja memorandu, apliecina, ka “Lattelecom” rūpēsies un sadarbosies, lai  tā tīklā uzturētajos interneta resursos netiktu izvietots nelegāls saturs, un, izmantojot to informāciju, kas ir CERT.LV rīcībā par tīkla lietotāju inficētajiem datoriem, veiks darbības, lai ierobežotu šo datoru vīrusu izplatību, tādejādi mazinot drošības incidentu riskus interneta vidē Latvijā.

Iniciatīva “Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs” izveidota 2012.gada 30.oktobrī un šobrīd trīspusējo saprašanās memorandu ir parakstījuši 12 interneta pakalpojumu sniedzēji.

CERT.LV darbojas kopš 2011.gada 1.februāra saskaņā ar Informācijas tehnoloģiju drošības likumu un ir atbildīga par informācijas tehnoloģiju drošības veicināšanu Latvijā. CERT.LV darbojas Aizsardzības ministrijas pārraudzībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+