Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
25. februāris, 2013
Drukāt

“Lattelecom” pievienojas inicatīvai par drošāku interneta vidi Latvijā

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijas elektronisko pakalpojumu sniedzējs “Lattelecom” pievienojies iniciatīvai “Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs”, kuras mērķis ir veidot drošāku un tīrāku interneta vidi Latvijā, mazinot inficēto datoru skaitu un cīnoties ar nelegālo materiālu, īpaši bērnu pornogrāfijas, apriti internetā, aģentūru BNS informēja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV sabiedrisko atiecību pārstāve Līga Besere.

Viņa pavēstīja, ka “Lattelecom” ir parakstījis saprašanās memorandu ar “NetSafe Latvia” Drošāka interneta centru un CERT.LV, saņemot tiesības lietot atbilstošu iniciatīvas ietvaros izstrādātu kvalitātes zīmi.

CERT.LV pārstāve informēja, ka pagājušā gada laikā informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija reģistrēja 200 tūkstošus inficētu datoru. Apziņot visus inficēto iekārtu lietotājus bez interneta pakalpojumu sniedzēju līdzdalības nav iespējams. Tāpat arī cīņa ar bērnu seksuālo izmantošanu saturošu materiālu izplatību ir apgrūtināta bez interneta pakalpojumu sniedzēju iesaistes, un dažkārt materiālu izņemšana no aprites aizņem pat vairākas nedēļas.

Tādēļ CERT.LV uzskata, ka “Lattelecom” iesaiste iniciatīvā būtiski sekmēs tās mērķu sasniegšanu – drošākas interneta vides attīstību. “Ar “Lattelecom” starpniecību gala lietotāji tagad var saņemt brīdinājumu, ja viņu dators ir inficēts vai kļuvis par robotu tīklu sastāvdaļu, un veikt nepieciešamos pasākumus, lai šo problēmu novērstu. Jo ilgāk dators paliek inficēts, jo lielāka varbūtība, ka lietotājam tiks nozagti svarīgi dati vai arī viņa dators varētu tikt iesaistīts kādās nelegālās darbībās elektroniskajā vidē,” paziņojumā presei uzsvēra CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Savukārt “Lattelecom” komercdirektore Kerli Gabriloviča  norādīja, ka kompānija, parakstot atbildīga interneta pakalpojumu sniedzēja memorandu, apliecina, ka “Lattelecom” rūpēsies un sadarbosies, lai  tā tīklā uzturētajos interneta resursos netiktu izvietots nelegāls saturs, un, izmantojot to informāciju, kas ir CERT.LV rīcībā par tīkla lietotāju inficētajiem datoriem, veiks darbības, lai ierobežotu šo datoru vīrusu izplatību, tādejādi mazinot drošības incidentu riskus interneta vidē Latvijā.

Iniciatīva “Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs” izveidota 2012.gada 30.oktobrī un šobrīd trīspusējo saprašanās memorandu ir parakstījuši 12 interneta pakalpojumu sniedzēji.

CERT.LV darbojas kopš 2011.gada 1.februāra saskaņā ar Informācijas tehnoloģiju drošības likumu un ir atbildīga par informācijas tehnoloģiju drošības veicināšanu Latvijā. CERT.LV darbojas Aizsardzības ministrijas pārraudzībā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+