×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. oktobris, 2013
Drukāt

“Latvenergo” nākotnē neprognozē būtisku elektroenerģijas cenu pieaugumu

Foto-LETAFoto-LETA

Tuvākajos gados būtisks elektroenerģijas cenu pieaugums nav gaidāms, prognozē “Latvenergo” Tirdzniecības attīstības daļas vadītājs Gatis Junghāns.

Viņš “Latvenergo” “Energoforumā” skaidro, ka nākotnē Baltijas valstis tiks ciešāk integrētas ar Skandināvijas tirgu, kur tuvākajos gados gaidāms liels lētas elektroenerģijas pārpalikums.

Junghāns norāda, ka elektroenerģijas tirgus cenas nav svarīgākā komponente kopējā elektroenerģijas rēķinā. Divas trešdaļas elektroenerģijas gala cenas veido tīkla pakalpojuma tarifi, obligātā iepirkuma komponente un nodokļi.

Līdz ar to mājsaimniecību rēķinus nākotnē var ietekmēt arī administratīvi lēmumi – izmaiņas valsts atbalstā atjaunojamiem energoresursiem, valsts nodokļu politikas izmaiņas u.c.

Kā ziņots, elektroenerģijas tirgus atvēršana mājsaimniecībām plānota no 2014.gada 1.aprīļa. Tirgus atvēršana paredz mājsaimniecības lietotāju ienākšanu tirgū, kuriem, izvēloties elektroenerģijas tirgotāju līdz iepriekš noteiktam datumam, arī jānoslēdz elektroenerģijas tirdzniecības līgums.

Plānotās elektroenerģijas tirgus atvēršanas rezultātā vairs nepastāvēs regulētie elektroenerģijas tarifi. Paredzams, ka elektroenerģijas kopējā cena mājsaimniecībām 2014.gadā pieaugs no 8,18 santīmiem par kilovatstundu jeb 11,64 eiro centiem par kilovatstundu (Starta tarifs) vai 10,65 santīmiem par kilovatstundu jeb 15,15 eiro centiem par kilovatstundu (Pamata tarifs) līdz 11,30 santīmiem par kilovatstundu jeb 16,08 eiro centiem par kilovatstundu.

Elektroenerģijas tirgū tiks iesaistītas visas mājsaimniecības (ap 847 300 lietotājiem), kas patērē ap 25% elektroenerģijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+