Latvijā
Sabiedrība

Latviešu jaunieši no visas pasaules pirmo reizi pulcējas uz Ziemas semināru 0


Latvijas valsts simtgades karoga godasardze Austrālijā. Priekšplānā Annas Ziedares Vasaras vidusskolas jaunieši Lisa Jaunalksne, Toms Gross un Kintija Jakse. 2017. gada 19. janvāris.
Latvijas valsts simtgades karoga godasardze Austrālijā. Priekšplānā Annas Ziedares Vasaras vidusskolas jaunieši Lisa Jaunalksne, Toms Gross un Kintija Jakse. 2017. gada 19. janvāris.
Publicitātes foto

Trešdien, 27. decembrī Strazdes pagastā Talsu novadā tika atklāts “Ziemas Pasaules latviešu jaunatnes seminārs 2×2”, kas pirmo reizi Latvijā ziemā pulcēs latviešu jauniešus no visas pasaules, portālu la.lv informēja Ārlietu ministrija.

Šogad Ārlietu ministrija atbalsta Nodibinājuma 2×2 rīkoto ziemas semināru 50 jauniešiem no ārvalstīm un Latvijas, kuriem būs iespēja diskutēt par nozīmīgiem jautājumiem ar saviem vienaudžiem, kā arī politiķiem, uzņēmējiem, ekonomistiem, mūziķiem, māksliniekiem, sportistiem. 

Jaunatnes semināra atklāšanā Ārlietu ministrijas Plānošanas grupas padomniece diasporas jautājumos Vija Buša uzsvēra saiknes stiprināšanas svarīgumu latviešiem visā pasaulē, lai īpaši jaunieši rastu iedvesmu veiksmīgas un stipras Latvijas nākotnes veidošanā. Semināra dalībnieki uzzināja par Ārlietu ministrijas iniciatīvām un aktivitātēm diasporas atbalstam.

Viena no ārpolitikas prioritātēm ir sadarbība ar diasporu, veicinot tautiešu nacionālās identitātes stiprināšanu un ciešāku saikni ar Latviju, tāpēc pašlaik tiek izstrādāts diasporas politikas plānošanas dokumenti 2019. un 2020. gadam. Laikmetā, kam raksturīga pieaugoša iedzīvotāju mobilitāte un apmešanās uz dzīvi ārpus savas valsts robežām, Latvijas valsts ir ieinteresēta ar savu diasporu veidot skaidras un prognozējamas ilgtermiņa attiecības.

Pašreizējā demogrāfiskajā situācijā viens no vissvarīgākajiem uzdevumiem ir panākt demogrāfiskās bilances izlīdzināšanos valstī, tai skaitā piesaistot jauniešus Latvijai arī pēc skolas beigšanas, kad studijas vai darbs ir izvēlēti ārvalstīs. Jaunatnes aktivitāte ir būtiska migrācijas procesā, lai veicinātu gan jauniešu palikšanu Latvijā, gan atgriešanos pēc studijām ārvalstīs, veiksmīgi iekļaujoties darba tirgū un sabiedrībā.

“2×2” nometne tika izveidota pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados un toreiz pulcēja trimdas latviešus ASV, bet kopš 2015. gada “2×2” notiek Latvijā.

Seminārs norisināsies līdz 1. janvārim. 

LA.lv