×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Latviešu motobraucēji ceļā uz Omalo pāreju Gruzijā. Ekspedīcijas piezīmes (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
Uzziņa

Par “On the Way of Freedom”

“On the Way of Freedom” jeb “Ceļā uz brīvību” ir ceļotāju kustība, kuras dalībnieki ar enduro motocikliem apceļo pasauli, rodot brīvības sajūtu un piedzīvojumus. Dokumentējot atgadījumus ceļā, rodas vērtīgi materiāli, kas pārtop filmās un foto stāstos, lai dotu iedvesmu līdzīgi domājošiem uzdrīkstēties atrast savu "ceļu uz brīvību”.

“On The Way of Freedom” zināmākie piedzīvojumi ir 2006. gada ekspedīcija ar motocikliem no Rīgas uz Melburnu un kanoe ekspedīcija pa Jukonas upi “Jukonas skartie”.
Visas kustības dalībnieku ekspedīcijas ir dokumentētas filmās, kas vairākkārt izrādītas Latvijas televīzijas kanālos un izdotas DVD formātā.

Baizeļu ekspedīcijai uz Gruziju var sekot līdzi “On the way of freedom” mājas lapā: http://www.onthewayoffreedom.com, kā arī Facebook lapā: http://www.facebook.com/onthewayoffreedom, kur regulāri tiek publicētas ceļotāju piezīmes, foto un video materiāls.

Kustības “On The Way of Freedom” kustības piedzīvojumu meklētāji ar motocikliem jau desmit dienas pēta Gruzijas skaistākās vietas, kas visbiežāk ir tālu no populārajiem tūristu galamērķiem un bieži ir sasniedzams tikai ar atbilstošu mototehniku.

Trīs Baizeļi, kā sevi devē motobraucēji, no Rīgas ceļā uz Gruziju caur Baltkrieviju un Ukrainu devās 12. maijā. Ceļojuma mērķis ir dokumentēt Gruzijas cilvēku stāstus un apslēptās dabas un arhitektūras pērles, vai tā būtu Kaukāzu kalnu ainava vai senatnīgs ciems. Filmētie materiāli pēc ekspedīcijas pārtaps dokumentālajā filmā.

Iebraucot Odesā, latviešus sagaidīja vietējais motoklubs “MC Motor-club Odessa”, kura vadonis Ruberoīds viesmīlīgi izrādīja pilsētu, sarīkojot neaizmirstamu ekskursiju leģendārajās Odesas katakombās zinošu vietējo gidu pavadībā. Odesas motociklistu virsaitis izteica savas domas par militāro konfliktu valsts austrumos, izsakot cerību, ka “Veselais saprāts agri vai vēlu uzvarēs”.

Kad ar prāmi tika sasniegta Gruzijas Batumi pilsēta, maršruts veda uz Svanetijas reģionu, lai izpētītu svānu tautas tradīcijas, dzīvesveidu un stāstus. Šī mazā tauta joprojām stingri pieturas pie diezgan tradicionālas dzīvesziņas, bet par savu lielāko bagātību un lepnumu uzskata specifiskos aizsardzības torņus no 12. gadsimta.

“Gruzīni šos torņus dēvē par Koshka. Pavisam tornim ir četri līmeņi vai stāvi un katrā no tiem iespējams nokļūt tikai ar stutējamo koka kāpņu palīdzību, kuras aizsardzības brīdī tika celtas uz augšu,” stāsta ekspeditors Andis.

Gergeti klosteris augstu Kaukāza kalnos tiek uzskatīts par Gruzijas simbolu tā ainaviskās un pasakainās atrašanās vietas dēļ. Turklāt, kā stāsta gruzīnu viedie, šeit gadsimtiem glabājušies tautas lielākie dārgumi.

Baizeļi paviesojušies arī Shatili ciematā, kur skolas piektajā klasē mācās viens skolēns, kuram tika pasniegta vieslekcija par Latviju.

Par tālākiem mērķiem stāsta Baizelis Andis: “Pie Dagestānas atrodas Omalo pāreja, kuru plānojam šķērsot. Tas ir ļoti sarežģīts maršruts. Pēc tam dodamies uz Gruzijas dienvidiem, lai iepazītos ar Vardzia alu klosteri. 10. jūnijā ekspedīcija noslēdzas galvaspilsētā Tbilisi.”

Baizeļiem ceļā ir gadījušies gan kritieni, gan tehniskas ķibeles, tomēr nekas gana nopietns, lai radītu šķēršļus ekspedīcijas sekmīgai norisei. Atliek tik baudīt gruzīnu viesmīlību un pasakainos dabas skatus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. es gan par putina naudu nekur nebrauktu…

  2. par labu naudu es ari pavizinaos…

  3. Interesi man radija shi filma.ka motobraucejam…tikai sakuma nesapratu,kapec uz tieshi uz kaukazu bija jabrauc…kad noskatijos,tad sapratu…nostalgija pec PSRS bija vairakuma no intervetajiem…tad ari iedomajos,kas sho ekspediciju finanseja…

Draugiem Facebook Twitter Google+