×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Latvija atzīmē ilgāko neatkarības periodu vēsturē

LETALETA

Ceturtdien, 21.martā, aprit 7884 dienas kopš Latvija ir atguvusi neatkarību, un tas ir par vienu dienu ilgāk nekā pastāvēja pirmā Latvijas brīvvalsts, aģentūru BNS informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Daina Ozoliņa.

“21.marts ir Latvijas Brīvības diena, kad ikvienam iedzīvotājam ir iemesls izjust īpašu prieku, ko sniedz brīvība – pulcēšanās un biedrošanās brīvība, pārvietošanās brīvība, domu, pārliecības, izteiksmes un ticības brīvība,” uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Ministrs norādīja, ka šajā dienā jāpriecājas par to, ka paši varam lemt savas valsts likteni un to nedara svešas varas, tāpēc viņš aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju kaut uz mirki novērtēt šo lielo iespēju, kas ir izcīnīta.

Šai dienai par godu tika rīkoti vairāki svinīgi pasākumi –  no Rātslaukuma uz Brīvības pieminekli devās Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona godasardzes rota un Nacionālo bruņoto spēku orķestris, savukārt plkst.14 pie Brīvības pieminekļa notika svinīgā goda sardzes maiņa un Pabrika uzruna.

Laika posmā starp Latvijas valsts dibināšanu 1918.gada 18.novembrī un 1940.gada 17.jūniju – dienu, kad Latviju okupēja padomju karaspēks, bija pagājušas 7883 dienas. No valstiskās neatkarības atjaunošanas 1991.gada 21.augustā līdz šā gada 20.martam ir pagājis identisks laika periods, norādīja Ozoliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+