Politika
Sabiedrība

Latvijā neielaidīs Krievijas popmūzikas zvaigznes Kobzonu, Gazmanovu un Valēriju 66

Foto – LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir pieņēmis lēmumu uz nenoteiktu laiku ieceļošanas aizlieguma Latvijā sarakstā iekļaut Krievijas skatuves māksliniekus Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un Allu Perfilovu, kas plašākai sabiedrībai pazīstama kā dziedātāja Valērija.

Minētās personas ar savu rīcību ir veicinājušas Ukrainas teritoriālās integritātes un suverenitātes graušanu, portāls “LA.lv” uzzināja Ārlietu ministrijā.

Šorīt intervijā Latvijas Radio ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) apstiprināja, ka minētajā sarakstā tiks iekļautas četras personas, kuras pēdējā laikā pietiekami agresīvi ir attaisnojušas Krievijas rīcību Krimas aneksijas gadījumā un vairākkārt publiski noniecinājuši Ukrainas rīcību.

“Ņemot vērā situācijas saasinājumu pēdējās nedēļas laikā, esmu nolēmis raidīt nopietnu signālu. Konkrētu personu vārdus un uzvārdus jūs uzzināsiet pēc pāris stundām, bet varu apstiprināt, ka tās ir personas, kuras pārstāv kultūras jomu un arī Latvijā ir diezgan plaši zināmas,” stāstīja ministrs.

Viņš piebilda, ka gadījumā, ja sarakstā iekļautās personas jau būs Latvijas teritorijā, tad viņām tiks lūgts Latviju pamest. “Nekādā gadījumā šovi ar arestiem un policijas iesaistīšanu personas izvešanā no valsts netiks veikti,” atzina Rinkēvičs.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Rinkēvičs pieņēmis lēmumu aizliegt “Krievijas imperiālisma un agresijas apoloģētiem ierasties Latvijā uz smalkiem pasākumiem”.

Par to ministrs paziņojis savā “twitter” kontā, piebilstot, ka “saraksts sekos”.

Ministrijas preses sekretārs Kārlis Eihenbaums aģentūrai LETA sacīja, ka ministra lēmums saistīts ar pēdējo dienu notikumiem Ukrainā, kur notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna, nogalinot 298 cilvēkus. Kaut arī visām Ukrainas teritorijā notiekošā konfliktā iesaistītajām pusēm vajadzētu maksimāli sadarboties, lai novērstu traģēdijas sekas, noskaidrotu cēloņus un darīt visu iespējamo, lai bojāgājušo mirstīgās atliekas tiktu nogādātas tuviniekiem apbedīšanai, no Krievijas puses sekojis propagandas vilnis, dīvainas teorijas, pārmetumi un destruktīva rīcība.

LA.lv