Latvijā

Latvija pirmoreiz piedalās ar trīsriteni
0

Foto – Andris Lūsis

Šā gada 3. martā publicējām Andra Lūša vēstuli “Trīsritenis pieaugušajiem”, kurā viņš optimistiski secināja, ka nedrīkst padoties arī smagas saslimšanas gadījumā.

 

“Skatot daudzās mājas lapas, uzzināju, ka pastāv trīsriteņu riteņbraukšana invalīdiem. Izanalizēju, ko es spētu ar saviem spēkiem. Atradu distances un disciplīnas, ko varētu pievārēt,” toreiz viņš rakstīja, atklādams, ka ne tikai montē trīsriteņus invalīdiem, bet arī speciālu trīsriteni sacensībām.

Nu sapnis pamazām ir sācis īstenoties. No 7. līdz 9. jūnijam Merano un Marlengo pilsētās (Itālija) norisinās Paralimpiskais riteņbraukšanas pasaules kauss šosejā, uz kuru ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, SIA “Agrera”, SIA “Rego” un NN Sporta kluba atbalstu Latviju pārstāvēt devās divi sportisti – Oskars Gailišs (C4) un Andris Lūsis (T2) triciklu kategorijā. Savās klasēs Oskars izcīnīja 9., bet Andris 19. vietu. “Riteņbraukšanā puse no panākumiem ir laba tehnika un ekipējums. Uz lielo valstu fona, kā ASV, Krievija, Vācija un Lielbritānija, izskatījāmies tiešām kā mazais brālis. Trīsriteņu kategorijā Latviju pārstāvēju pirmais. Solis uz priekšu ir sperts, un turpinājumā ceru uz lielākiem panākumiem,” atzīst Andris.

Sporta trīsritenis pēc biedrības “Matilde” iniciatīvas tika izgatavots Rīgas velo darbnīcā. Ar rezerves daļām atbalstīja SIA “X-SPORT”, SIA “Duch bike”. Ar sporta zāles pieejamību palīdzēja SIA “Servus plus”.

 

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Šādi skati Rīgas centrā pārsteidza pat pieredzējušus policistus
19 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Mita mājā bez elektrības un ūdens: traģisks liktenis jēkabpilietim
19 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Mājas jau sen kā drupās…Kāpēc attaisnoja dubultslepkavībā apsūdzētos Ēdoles pusē?
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Negribējām filmēt latviešu “Zvaigžņu karus”.” Saruna ar režisoru Uldi Cipstu
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Bīstamā profesija – prezidents
58 minūtes
LE
LETA
Latvijā
“PNB bankas” klientiem garantētas atlīdzības izmaksās no 22.augusta
3 stundas
MS
Māris Siliņš
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš atspēlējas un iekļūst Pasaules tūres posma pusfinālā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO. Pie Mežaparka topošās estrādes aizvadīts pirmais Lielais pikniks
2 stundas