FOTO: Paula Čurkste/LETA
FOTO: Paula Čurkste/LETA
“Ryanair” lidmašīna RIX Rīgas lidostas teritorijā.

Vai plānoji doties ceļojumā? “Ryanair” un “Finnair” atceļ vairāk kā 200 lidojumus, tas skar vairāk nekā 30 000 ceļotāju visā Eiropā 0

Desmitiem tūkstošu pasažieru visā Eiropā cietuši no Francijas gaisa satiksmes kontroles divu dienu streika, kas ceturtdien un piektdien izraisīja lidojumu atcelšanu Francijā un radīja traucējumus arī citās valstīs, informē bbc.com.

Reklāma
Reklāma
Viens bērns miris, otrs ievietots intensīvajā nodaļā: epidemiologi sāk izmeklēt streptokoka infekcijas avotu 50
Nedrīkst ignorēt: trīs pazīmes, kas liecina, ka D vitamīna ir par daudz
Krievu ģimenes lūdz neatgriezt no gūsta viņu tuviniekus, bet atstāt Ukrainā: kas noticis? 43
Lasīt citas ziņas

Budžeta aviokompānija “Ryanair” paziņoja, ka bija spiesta atcelt vairāk nekā 170 reisu, ietekmējot vairāk nekā 30 000 pasažieru brīvdienu plānus.

Divas Francijas arodbiedrības rīkoja streiku, protestējot pret darba apstākļiem. Rezultātā ceturtā daļa lidojumu tika atcelti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Francijas transporta ministrs Filipps Tabaro nosodīja arodbiedrību prasības un streika rīkošanu, norādot, ka šāda rīcība ir nepieņemama tieši tajā laikā, kad cilvēki dodas atvaļinājumā.

“Ryanair” paziņoja, ka streiks ietekmēja ne tikai lidojumus uz un no Francijas, bet arī tās lidmašīnas, kas pārlidoja Francijas gaisa telpu, sasniedzot tādus galamērķus kā Lielbritānija, Īrija, Spānija un Grieķija.

Aviokompānijas izpilddirektors Maikls O’Līrijs asi kritizēja Francijas gaisa satiksmes dispečerus, saucot streiku par “Eiropas ģimeņu izpirkuma maksu”. Viņš uzsvēra, ka šāda rīcība ir bezjēdzīga un netaisnīga pret ES pasažieriem, kas ceļo brīvdienās, un aicināja Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu nekavējoties iejaukties, lai nodrošinātu minimālu pakalpojumu līmeni streika laikā un aizsargātu lidojumus, kas šķērso Francijas gaisa telpu, no iekšzemes kolektīvās darbības.

Francijas civilās aviācijas pārvalde DGAC aicināja aviokompānijas samazināt lidojumu grafikus vairākās valsts lidostās. Prognozes liecina, ka piektdien traucējumi pastiprināsies, un Parīzes lidostās Šarla de Golla, Orlī un Bovē lidos par 40% mazāk reisu.

Streiku izsludināja arodbiedrība UNSA-ICNA, kas savā protestā uzsvēra bažas par darbinieku trūkumu, vadības jautājumiem un plānoto kontroļu sistēmas maiņu. Sarunās ar DGAC iepriekšējā nedēļā neizdevās panākt kompromisu.

Eiropas aviācijas nozares organizācija Airlines for Europe (A4E) raksturoja streiku kā “neciešamu” un brīdināja, ka tas nopietni apdraud ceļojumu plānus sezonas kulminācijā.

Reklāma
Reklāma

Arī vēl viens zemo cenu pārvadātājs “EasyJet” pauda dziļu vilšanos par radītajiem traucējumiem un aicināja uz risinājumu ātrai problēmas novēršanai.

Jāatzīmē, ka “Ryanair” jau šā gada sākumā ir piedzīvojusi nopietnus traucējumus, tostarp pagājušajā mēnesī atceļot vairāk nekā 800 lidojumus saistībā ar konfliktu Tuvajos Austrumos.

Neskatoties uz atcelšanu vilni, aviokompānija ziņoja, ka jūnijā tika veikti vairāk nekā 109 000 reisu, un tikai mazāk nekā 1% lidojumu tika ietekmēti.

Kā informē ziņu aģentūra Leta, Parīzes Šarla de Golla un Orlī lidostās ceturtdien atcelta ceturtdaļa reisu, bet Lionas, Marseļas un Monpeljē lidostās – trešdaļa reisu. No aptuveni 1400 Francijas gaisa satiksmes dispečeru streikā piedalās 270, sacījuši informēti avoti.

Tāpat ziņu aģentūras sniegtā informācija liecina – Somijas nacionālā aviokompānija “Finnair” piektdien, 4.jūlijā, atcēlusi aptuveni 80 reisu. Paredzams, ka “Finnair” reisu atcelšana ietekmēs aptuveni 8000 pasažieru ceļojumu plānus.

Ja darba devēju un arodbiedrības sarunās neizdosies panākt vienošanos, streiki paredzēti arī 7., 16., 18., 21. un 23.jūljā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.