Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
20. marts, 2014
Drukāt

Latvijā šogad samazinās mirstība un pieaug dzimstība (1)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijā šogad turpina pieaugt dzimstība un samazināties mirstība, taču dabiskais pieaugums valstī joprojām ir negatīvs, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Februārī valstī reģistrēti 1574 jaundzimušie, kas ir par 124 vairāk nekā pērn februārī. Pirmajos divos šā gada mēnešos Latvijā reģistrēti 3 374 jaundzimušie, un tas ir par 194 mazuļiem vairāk nekā pagājušā gada pirmajos divos mēnešos. Pēdējo trīs gadu dzimstības pieauguma tendence turpinās, atzīmē CSP.

Nedaudz samazinājusies mirstība – februārī mūžībā aizgājuši 2276 cilvēki, kas ir par 324 cilvēkiem mazāk nekā pērn februārī.

Dabiskais pieaugums Latvijā joprojām saglabājas negatīvs. Šā gada februārī iedzīvotāju skaits, mirušo skaitam pārsniedzot dzimušo skaitu, samazinājās par 702 iedzīvotājiem.  Salīdzinājumam pērn februārī dabiskais pieaugums samazinājās par 1150.

Februārī turpināja pieaugt noslēgto laulību skaits. Februārī valstī reģistrētas 509 laulības, kas ir par 80 vairāk nekā šajā mēnesī pirms gada.

Dzimstības un noslēgto laulību skaita pieaugumu var skaidrot ar to, ka 25 – 30 gadu vecumu sasnieguši astoņdesmito gadu vidū dzimušie. 1983.-1988. gadā dzimušo skaits bija virs 40 tūkstošiem, kas ir divas reizes vairāk nekā pēdējos gados, skaidro CSP.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. lai dzīvo latvieši! Atbildēt

    Tagad tikai visiem, vienalga kādas izcelsmes, vajag dot izglītību valsts valodā. Tas ir vienīgais, kas saliedēs sabiedrību.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+