×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Latvijā sarucis lidostu pasažieru skaits
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā atšķirībā no abām pārējām Baltijas valstīm pērn samazinājies lidostās apkalpoto pasažieru skaits, liecina jaunākie Eiropas Savienības statistikas departamenta “Eurostat” dati par 2012. gadu. Saskaņā ar tiem pērn Latvijā apkalpoti 4,755 miljoni gaisa satiksmes pasažieru, kas bija par 6,7% mazāk nekā gadu iepriekš.

Kopumā no ES dalībvalstīm pērn gada izteiksmē apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits kritās deviņās un Latvijas kritums bija ceturtais lielākais. Slovēnijā piedzīvots krasākais gaisa satiksmes pasažieru kritums – pērn tas bija par 14,1% mazāks nekā 2011. gadā. Tālāk seko Slovākija (-13,5%) un Čehija (-7,2%).

Bet abas Latvijas kaimiņvalstis ir līderes apkalpoto pasažieru skaita pieauguma ziņā – Lietuvā pērn reģistrēts gaisa satiksmes pasažieru kāpums par 17,6%, bet Igaunijā – par 15,5% salīdzinājumā ar 2011. gadu.

Noslogotākā lidosta ES pērn bija Londonas Hītrovas lidosta, kurā apkalpoti 70 miljoni pasažieru. Otrajā vietā ierindojusies Parīzes Šarla de Golla lidosta ar 61 miljonu pasažieru. Rīgas lidosta pērn bija 62. noslogotākā ES ar 4,755 miljoniem pasažieru, kas bija par 6,7% mazāk nekā gadu iepriekš.

Viļņas lidosta ar 2,206 miljoniem pasažieru (kāpums par 29,1%) pērn bija 107. noslogotākā ES, bet Tallinas lidosta ierindojās 110. vietā ar 2,202 miljoniem pasažieru un 15,5% apkalpoto pasažieru skaita kāpumu gada izteiksmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kārtējā Šlesera “gāzi grīdā” izgāzšanās. Valsts līdzekļi jāiegulda lidostās nevis lidaparātos. Uz lidostu ar nesakārtotu infrastruktūru nelido ne lidsabiedrības ne pasažieri. To nesaprata arī pašreizējā valdība, kārtejo reizi ieguldot naudu neveiksmīgā projektā.

    • Negāz nu to visu Šleseram virsū! Viņa darbibas laikā pasažieru skaits auga ar katru gadu. Tā ka varam priecāties, jo drīz atgriezīsimies sākuma stāvokli- būs tas pasažieru skaits zem viena miljona. Ja kārtīgi pacentīsimies, tad tuvākajos gados būs vēl viens “metalurgs”. Lai mums veiksme sagraušanā!

Draugiem Facebook Twitter Google+