×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Latvijai pirmā medaļa Londonā!

plavins12

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš Londonas olimpisko spēļu mačā par trešo vietu ceturtdien ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:19, 15:11) uzvarēja Ričardu Šuilu un Reineru Numerdoru no Nīderlandes, izcīnot bronzas godalgas.

Šī ir Latvijas pirmā medaļa Londonas Olimpiādē.

Arī visās iepriekšējās vasaras olimpiādēs, kurās pēc neatkarības atjaunošanas startējusi Latvijas delegācija, tā spējusi izcīnīt medaļas – 1992.gadā Barselonā Latvijas sportisti izcīnīja divus sudrabus un vienu bronzu, Atlantā Ivans Klementjevs izcīnīja sudraba medaļu, Sidnejā Latvijas kontā pa vienai zelta, sudraba un bronzas medaļai, Atēnās – četri sudrabi, bet Pekinā atkal tika savākts pilns medaļu komplekts.

Pļaviņš/Šmēdiņš turnīrā izlikti ar 17.numuru, bet Šuils/Numerdors izlikti ar piekto numuru.

Mača ievadā vadībā ar 1:0 izvirzījās Šuils/Numerdors, tomēr drīz vien rezultāts bija jau 3:1 Latvijas sportistu labā. Nākamajās divās izspēlēs pretinieki rezultātu izlīdzināja, tomēr uzreiz pēc tam Pļaviņš/Šmēdiņš pārsvaru atjaunoja – 5:3. Nīderlandes sportistiem atkal izdevās tūdaļ pat rezultātu izlīdzināt, tomēr iniciatīva palika Latvijas dueta pusē, kas pēc 18 izspēlēm atradās vadībā ar 10:8. Divu punktu pārsvaru Pļaviņš/Šmēdiņš saglabāja arī cīņas turpinājumā, pēc 28 izspēlēm esot vadībā ar 15:13. Mazliet vēlāk Šuilam/Numerdoram tomēr izdevās panākt neizšķirtu 17:17.

Neizšķirts rezultāts saglabājās arī pēc nākamajām četrām izspēlēm (19:19), tomēr tad pie setbumbas tika Nīderlandes pāris, kas to uzreiz izmantoja, uzvarot pirmajā setā ar 21:19.

Otrais sets iesākās līdzīgā cīņā, tomēr tad trīs punktus pēc kārtas guva Šuils/Numerdors, izvirzoties vadībā ar 5:2. Mazliet vēlāk sāncenšu pārsvars sasniedza jau piecus punktus (8:3), tomēr tad piecus punktus pēc kārtas guva Pļaviņš/Šmēdiņš, izlīdzinot rezultātu. Nākamos divus punktus pēc kārtas guva Šuils/Numerdors, tomēr Latvijas duets atbildēja ar to pašu (10:10). Izvirzīties vadībā latviešiem gan neizdevās, tā vietā Nīderlandes pārim atjaunojot divu punktu pārsvaru (13:11). Jau kārtējo reizi ar diviem punktiem pēc kārtas atbildēja arī Pļaviņš/Šmēdiņš, bet nākamajā izspēlē viņi beidzot pārņēma vadību – 14:13.

Nākamajā izspēlē Latvijas duets savu pārsvaru dubultoja, turpinājumā to veiksmīgi aizstāvot – 16:14 un 17:15. Neizšķirtu Nīderlandes sportisti panāca 34.izspēlē (17:17), bet brīdi vēlāk atkal pārņēma vadību. Ar līdzīgu veiksmes sēriju atbildēja arī Pļaviņš/Šmēdiņš, izvirzoties vadībā ar 19:18, tomēr brīdi vēlāk rezultāts kārtējo reizi kļuva neizšķirts (19:19). Nākamajā izspēlē Pļaviņš/Šmēdiņš tika pie setbumbas, bet Šmēdiņa veiksmīgā spēle blokā mazliet vēlāk atnesa latviešiem uzvaru otrajā setā ar 21:19.

Izšķirošajā setā pēc sešām pirmajām izspēlēm rezultāts bija neizšķirts 3:3, kāds tas saglabājās arī pēc nākamajām sešām izspēlēm – 6:6. Pamazām iniciatīva laukumā pārgāja Latvijas dueta pusē, kam pēc 18 izspēlēm beidzot izdevās izvirzīties vadībā ar diviem punktiem – 10:8. Brīdi vēlāk, pateicoties pašaizliedzīgām sniegumam, Pļaviņš/Šmēdiņš panāca 11:8 savā labā, trīs punktu pārsvaru saglabājot arī turpinājumā (12:9 un 13:10). Nākamajā izspēlē Pļaviņš/Šmēdiņš tika pie četrām mačbumbām, no kurām izmantoja otro, svinot uzvaru visā spēlē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+