×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Dabas muzejā skatāma unikāla dzintaru izstāde (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Ceturtdien Latvijas Dabas muzejā atklāta pirmā Eiropas kultūras galvaspilsētas izstāde “Dzintars laiku lokos”, ko iedzīvotāji varēs apskatīt no piektdienas, 17.janvāra. Izstādē aplūkojama jauna, interaktīva un mūsdienīga ekspozīcija, kas stāsta par Latvijas unikālāko minerālu – dzintaru. Šī izstāde ir pirmais pieturas punkts “Rīga 2014” izstāžu ciklā “Dzintara ceļš Rīgā”.

Nodibinājuma “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris klāsta, ka turpmāk muzeja apmeklētāji varēs iepazīt ne tikai brīnišķīgo Baltijas dzintaru, bet arī citus pasaulē sastopamos dzintaru veidus, gūt ieskatu par dzintara izmantošanas iespējām. Varēs ielūkoties zinātnieces Ingas Ļašenko dzintara diega radītajā brīnumā un aplūkot mākslas darbus, kas darināti, to izmantojot. Tāpat būs iespēja ielūkoties dzintara ceļa vēsturē.

“Dzintars ir klimatisko “force majeure” apstākļu ietekmē veidojies dabas bērns, tīrradnis ar evolūcijas kodu. Latviešiem dzintars cieši saistīts ar pašapziņu un nacionālo identitāti, taču nu ir laiks pētīt, atklāt un paskatīties uz ikdienā ierasto ar jaunu, zinātkāres un atvērtas domāšanas skatu. Dabas muzeja ekspozīcija ir daļa no “Rīga 2014″ programmas norisēm, ar kurām vēlamies atklāt tos zinātniskos un kultūras sasniegumus, kuriem ir izcilības un pasaules līmeņa pienesuma vērtība,” uzsver “Rīga 2014” tematiskās līnijas “Dzintara ādere” kuratore Vita Timermane-Moora.

Izstāde muzejā būs apskatāma visu gadu un pēc Eiropas kultūras galvaspilsētas gada paliks muzejā kā pastāvīga ekspozīcija, kas ir vērtīgs papildinājums Latvijas Dabas muzejam.

Latvijas Dabas muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Dzintars laiku lokos” tapusi Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros izstāžu ciklā “Dzintara ceļš Rīgā”, kas iezīmēs atjaunotu skatījumu uz dzintara izcelsmi, vēsturi, identitāti un izmantojumu. “Dzintara ceļa” pieturas 2014.gada garumā Rīgā būs – Latvijas Dabas muzejs, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, mākslas galerija “Putti”, Mākslas muzejs Rīgas Birža”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ojars brazuns tautas dailamata meistars Atbildēt

    paldies par populaziresanu man jau likas ka dzintars ir aizmirsts ta ir musu tautas bagatiba ar to mums ir jalapojas ojars

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.6
Alūksne +11.6
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12.2
Ventspils +12.8
Limbaži +9
Madona +10.9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+