×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas skolu audzēkņus atkal domā vest uz Krievijas atbalstīto militāro nometni “Sojuz” (10)

Foto no soldat.ruFoto no soldat.ru

Latvijas skolu audzēkņus atkal iecerēts vest uz Krievijas atbalstīto militāro nometni “Sojuz. Uzvaras mantinieki”, kas šogad augustā notiks Armēnijā. Mācības “Sojuz” organizē Krievijas biedrība “Tēvzemes varonība” un militārās izlūkošanas veterāni.

Latvijas pusaudžu grupu tradicionāli organizē Afganistānas kara veterāns Sergejs Īvāns, kurš laikrakstam “Vesti” stāstījis, ka nesen Krievijas pilsētā Kazaņā sākusies atlase šim pasākumam. Īvāns sūrojies, ka mācību rīkotāji sākuši saskarties ar problēmām, jo pēc pērnā gada pasākuma Kirgizstānā nometnes atbalstītāji Lietuvā novērtēti kā apdraudējums valsts suverenitātei un pret viņiem sākta krimināllieta.

“Patiesībā bērni, kas piedalās nometnē, ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas patrioti un savu valstu kultūras mantojuma un nacionālo tradīciju nesēji. Mums ir nepieciešams piedalīties šādos pasākumos, jo tie veicina daudzpusīgu attīstību un kultūras apmaiņu,” izteicies Īvāns.

Kā ziņots, vairākus iepriekšējos gadus Latvijas skolnieku dalībai mācībās “Sojuz” bijusi pievērsta arī uzmanība mūsu valstī. Uz šo nometni aicina 14 līdz 17 gadus vecus pusaudžus no valstīm, kas kādreiz bija PSRS sastāvā. Starp nometnes mērķiem ir “jauniešu apvienošana pēc padomju cilvēku internacionālās draudzības piemēra”, Eirāzijas savienības propaganda un Krievijas pozitīva tēla veidošana starp tās kaimiņvalstīm. Iespējams, tieši šī ir būtiskākā daļa, kas saskan ar Krievijas “maigās varas” īstenošanas principiem, savulaik vēstīja raidījums “De facto”.

Par skolēnu dalību šajā nometnē savulaik ziņoja arī Drošības policija savā ikgadējā pārskatā, un jauniešu dalība militarizētajās nometnēs tika raksturota kā valsti apdraudošs fakts. DP tika atklājusi, ka jauniešiem no Latvijas tiek apmaksāta dalība militāra rakstura nometnēs Krievijā un to programmās tiek iekļauti Krievijas armijas paraugdemonstrējumi un ideoloģiska satura lekcijas, kas atstāj uz jauniešiem psiholoģisku ietekmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. A mums būs savi spiegi Latvijā !!!

 2. Kāpēc tādas skolas pastāv? Un valsts turklāt vēl dāsni finansē. Tas nozīmē, ka šādu skolu kolektīvs ir nelojāls Latvijai un pat bīstams.

 3. ja gribat pret kautko cinities , dodiet preti ar ko ieintreset . pasi neko nedara , bet nosoda .
  Ja jaunatnej intrese armijas lietas , nu tad dodiet , bet ar vienu norunu LAI BUTU INTRESANTI UN AJZRAUJOSI , nevis atskaites del .

 4. Drošības policijai un SAB nevajadzētu šausmināties par valsts apdraudējumu bet veikt reālu darbūbu:
  Pirmkārt: Iizveidot šo pilsoņu vai nepilsoņu uzskaiti, brīdinot vai nebrīdinot šos jauniešus, ka turpmākajā dzīvē viņiem būs liegta iespēja darboties valsts un pašvaldību policijā, Latvijas armijā, apsadrdzes firmās, liegta iespēja mūža garumā saņemt ieroču, pat medību, turēšanas un nēsāšanas atļaujas, ,kā arī ieņemt jebkuru poteni dažās ministrijās piemēram ārlietu, kur ir saskare ar dažādu valstu pilsoņiem un amatpersonām.

 5. Kopā ar vecākiem aizvest līdz robežai un lai soļo.Lai šeit kāju nesper!

 6. Pietiek pašiem ar Jaunsardzi un skautu nometnē!!!

 7. Jauniešus,kas militāras apmācības kursus apgūst mums nedraudzīgajā Krievijā,vairs nav pamats uzskatīt par Latvijas skolēniem,tie ir pārtapuši par Krievijas skolēniem un ne bez viņu vecāku atbalsta.

Draugiem Facebook Twitter Google+