Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Latvijas vēstniecībai Kanādā uzdāvināta sienas sega no tautas tērpu jostām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9. aprīlī Latvijas vēstnieks Kanādā Juris Audariņš pieņēma Sarnijas audēju un vērpēju ģildes (Sarnia Handweavers and Spinners Guild) dāvinājumu – sienas segu, kas darināta no austām latviešu tautas tērpu jostām, informē Ārlietu ministrija.

Mākslas darbs tiks izvietots Latvijas vēstniecības Kanādā telpās, tādējādi pildot dāvinātāju vēlēšanos mākslas darbu izstādīt latviešu sabiedrībā.

Darbs pie sienas segas tika uzsākts 1999. gadā Kanādas latvietes Edītes Mogensenas vadībā, nodēvējot to par Sarnijas audēju un vērpēju ģildes tūkstošgades projektu. Sienas segu veido rūpīgi kopā sašūtas 50 jostas ar latviskiem motīviem, ko darinājušas 15 audējas. Jostas ir austas no vilnas, kokvilnas un linu diegiem. Līdz šim sienas sega bija pieejama apskatei vairākos kultūras un mākslas centros Sarnijā, kā arī audēju konferencēs.

Sarnija ir pilsēta Ontario provincē.

Vēstniecība pateicas Sarnijas audēju un vērpēju ģildei un jo īpaši Edītei Mogensenai par dāsno ziedojumu.

Pievienot komentāru

Andris Keišs, sarkanais paklājs Kannās un nepilsoņu bērni (5)"Skatoties filmu, esi tā pārņemts, ka tikai beigās, uz ekrāna parādoties titriem, atceries, kur sēdi..." Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" pirmizrādi šopavasar Kannās atceras aktieris Andris Keišs
Draugiem Facebook Twitter Google+