Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
30. janvāris, 2015
Drukāt

LDz atklās sliežu ceļu posmā Skrīveri-Krustpils; investēti vairāk nekā 100 miljoni eiro (4)

ldzLET_10227593

Latvijas dzelzceļa uzņēmums “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) februāra sākumā, 4.februārī, atklās izbūvēto otro sliežu ceļu posmā Skrīveri – Krustpils, informēja uzņēmuma pārstāvis Edgars Vilcāns.

Viņš pavēstīja, ka vairāk nekā 100 miljonus eiro vērtais ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētais projekts ļaus palielināt vilcienu caurlaides spēju, kustības ātrumu un drošību virzienā no Krustpils līdz Rīgai.

Pēc Vilcāna klāstītā, projekta ietvaros izbūvēti sliežu ceļi vairāk nekā 56 kilometru garumā, veikta visu esošo tiltu un caurteku rekonstrukcija un būvniecība, staciju Skrīveri, Koknese, Aizkraukle, Pļaviņas, Krustpils un pieturu pārbūve un labiekārtošana, kā arī uzbūvēts kopš Latvijas neatkarības atgūšanas pirmais dzelzceļa tilts pār Aiviekstes upi un rekonstruēts tilts pār Pērses upi. Tāpat rekonstruētas pārbrauktuves, peroni, modernizēta signalizācijas sistēma un ierīkotas jaunas telekomunikācijas un elektroapgādes sistēmas.

Plānots, ka projekta atklāšanas pasākumā Aizkraukles dzelzceļa stacijā piedalīsies satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V), LDz prezidents Uģis Magonis, kā arī pārstāvji no būvuzņēmumu apvienības, kas veica projekta būvniecības darbus.

Dzelzceļa posms Skrīveri- Krustpils ietilpst Latvijas Austrumu-Rietumu dzelzceļa koridorā, kas ir daļa no Eiropas komunikāciju tīkla (TEN).

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru. Kompānijas koncernu veido vadošais uzņēmums LDz ar piecām meitassabiedrībām – “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, “LDz Cargo”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, “LDz Infrastruktūra”, kas nodarbojas ar infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu, “LDz Ritošā sastāva serviss”, kas veic ritošā sastāva remonta un uzturēšanas darbus, kā arī koncernā ir apsardzes uzņēmums “LDz Apsardze”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jau decembrī atklāja.

    • Algas labas Jums,tāpēc nogriežat attāliem nosturiem maršrutus un cilvēkus atstājat bez satiksmes ar Latvijas centriem.Strādājiet ne cilvēku labā,bet savā labā.

  2. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Apsveicami!!! Jau dzelzceļa Rīga- Dinaburga izbūves laikā pār Pērses upi bija paredzēts tilts otram ceļam. Tikai tagad tas ir realizēts. Nebūs vairs Koknesē jāgaida, lai varētu samainīties pretī braucošie vilcieni.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+