Kultūra
Teātris un kino

Leļļu teātra “Zelta zirgu” rādīs Polijā0

Publicitātes foto

6. jūnijā Latvijas Leļļu teātra izrāde “Zelta zirgs” tiks izrādīta 31. Starptautiskajā teātra festivālā Valise Polijā, pārstāvot pieaugušo auditorijai domāto programmas daļu, LA.lv uzzināja teātrī.

Festivālā šogad plāno piedalīties 17 teātru kompānijas no vairāk nekā desmit valstīm. LLT izrāde “Zelta zirgs” tiks rādīta pirmajā festivāla norises dienā, un īpaši šīm vajadzībām tā iestudēta angļu valodā.

“Polija ir viena no formas teātra radošo meklējumu un avangarda lielvalstīm Eiropā. Savas bagātās kultūras un teātra tradīciju dēļ tā ir daudz labu un iedvesmojošu festivālu mājvieta, kuros satiekas un radošajām domām apmainās teātri no visas Eiropas. Valise ir viens no šādiem festivāliem, orientēts formas meklējumos un leļļu teātra elementu sintēzē ar citiem teātra/mākslas veidiem, kurš savas pastāvēšanas garajā vēsturē iemantojis stabilu reputāciju un atpazīstamību,” stāsta Rūta Petrauska, teātra komunikāciju speciāliste.

LLT festivālā piedalīsies trešo reizi – 2014. gadā izrāde “Snaudošā pūķa pasaka” saņēma balvu par labāko skatuvisko stāstījumu, savukārt 2017. gadā izrādes “Kaštanka” aktrise Santa Didžus saņēma festivāla labākās aktrises balvu. Izrādes dažādās nominācijās katru gadu vērtē un apbalvo starptautiska žūrija.

Izrāde “Zelta zirgs” ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem LLT sadarbības projektiem. Izrādi iestudējis Nīderlandē mītošais brazīļu izcelsmes režisors, horeogrāfs un leļļu mākslinieks Duda Paiva, kurš tiek uzskatīts par vienu no pēdējās desmitgades vadošajiem leļļu māksliniekiem pasaulē.

LA.lv