×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. decembris, 2015
Drukāt

Lembergs Āboltiņā saskata premjeram nepieciešamās profesionālās īpašības (13)

Lembergs

Solvitas Āboltiņas (V) iespējamā kandidatūra Ministru prezidenta amatam tiek vērtēta dažādi, tomēr Āboltiņa, savulaik būdama tieslietu ministre, ir parādījusi, ka viņai piemīt labas profesionālās īpašības, šodien preses konferencē atzina ZZS sadarbības partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs, Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Āboltiņas iespējamo kandidatūru premjeres amatam, Lembergs atzina, ka tā tiek vērtēta ļoti dažādi, un arī ZZS rindās par to esot šaubas.

“Āboltiņai ir savas labās īpašības un, kā jebkuram cilvēkam, viņai ir sliktās īpašības. Jautājums ir tāds, vai tās sliktās ir tik nepārvarami sliktas, ka viņa nevar būt šajā amatā,” norādīja Lembergs. Savulaik tieslietu ministres amatā Āboltiņa Lemberga vērtējumā bijusi “pilnīgi saprotama, loģiska, konsekventa, laba organizatore”.

Savukārt, komentējot iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (V) piemērotību premjera amatam, Lembergs atzina: “Šobrīd negribu teikt, vai viņš der vai neder, tāpēc ka es ar viņu kopā neesmu strādājis. Viņa redzesloku es nezinu.” Tomēr, iepazīstoties ar Kozlovska biogrāfiju, Lembergs esot secinājis, ka “ir milzīgs darbības lauks, ar kuru viņam nav bijis nekāda sakara.”

Premjera kandidātam ir jāparāda pietiekama kompetence, zināšanas un izpratne par nozarēm un, galvenais, jābūt izpratnei par problēmām, atzina Lembergs. Tāpat, izvērtējot premjera amata kandidātus, esot jāņem vērā arī organizatoriskās spējas – tas, vai viņi spēj organizēt valsts pārvaldes darbu tā, lai sasniegtu nospraustos mērķus un veiktu reformas.

Vaicāts, vai pieļauj iespēju, ka Valsts prezidents varētu uzaicināt valdību veidot premjera kandidātu, kurš nav no “Vienotības”, bet gan no citas partijas, piemēram ZZS, Lembergs konkrētas prognozes neizteica, vien atgādināja paša prezidenta teikto, ka viņš nosauks tādu premjera kandidātu, kuram būs pārliecinošs Saeimas atbalsts.

“Šobrīd nesarunājot ir iznācis tā, ka visi gaida, ko darīs “Vienotība”. Līdz ar to ar iniciatīvām neiet ne ZZS, ne “nacionāļi”, ne “reģionāļi”, ne [Inguna] Sudraba, ne “Saskaņa”. Visi skatās, kā nu tur būs,” atzina Lembergs.

Ventspils mērs, atbildot uz jautājumu, vai viņš pats tagad pretendētu uz premjera amatu, atbildēja noliedzoši, atkārtojot jau iepriekš pausto, ka viņa kandidatūrai pietrūktu nepieciešamā atbalsta parlamentā: “Šobrīd Saeimā man nav nepieciešamā balsu skaita – tas būtu vismaz kādas 55 stabilas balsis, kas nodrošinātu manis vadītas valdības sekmīgu stabilu trīs gadu darbu, lai varētu pieņemt nopietnus, radikālus, uz Latvijas attīstību virzītus lēmumus un realizēt darbus. Tāda atbalsta tam nebūs, par to nav šaubu.”

Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) 7.decembrī paziņoja par demisiju. Viņa uzsvēra, ka ir noslēdzies viens posms un ir jānāk jauniem cilvēkiem ar jaunu enerģiju, ideju un pienesumu. Kā vēlamo kandidātu uz premjerministra amatu viņa nosauca iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V), uzsverot, ka tas ir viņas privātais viedoklis.

Taču šodien intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” iekšlietu ministrs teica, ka viņš nesliecas kandidēt uz premjerministra amatu un vēlas turpināt pildīt pašreizējos pienākumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Esmu āksts – tā būtu jālielās politiskajam ākstam Lembergam. Brigmans un Lembergs – komunistiskās pagātnes māsas.

 2. Lembim būs IZDEVĪGA tāda Āboltiņa, jo par NAUDU, kur nu vēl lielu naudu, pat …velns danco!
  Viņam …prot …strādāt, izmantojot ‘sponsoru’ naudu …

 3. Ko tas klauns var saskatīt,tik gudrojas,pats nestrādā valdībā,bet komandēt prot,lai nauda plūstu uz Ventspili.

 4. Labas profesionalas ipasibas piemit ari Lembergam …

 5. Lembergs rudajā sakata sev simpātiskas padomizēta zagļa un afērista īpašības.

  • Tak Lembis vienkārši iesmīn. Viņam patiesībā ir po**j, jo tik un tā nekas jau nemainīsies, liec ko gribi. Ja kāds valdībā patiešām sāktu strādāt Latvijas valsts labā nevis globālajiem banksteriem, korporācijām, tad ātri vien mums uzrīkotu krāsaino revolūciju. Tā ir izvēle par mazāko ļaunumu. Nomirt var dažādi. Latvijas vairums ir izvēlējies nomirt lēnām un uz ceļiem. Un ko Lembergs var tur darīt, ja vairums tā vēlas.

   • Piekrītu tam, ka Lembergam ir vienalga, kas ar mūsu valsti notiek. Viņš kā jau .. var tikai cerēt uz sava labuma gūšanu laikā, kad cilvēkos vairs nav ticības, ka kāds varētu vienot kopīgam darbam vismaz visas latviskās partijas (ja nu ne pilnīgi visas) Latvijas valsts un tautas labā.

 6. Ir kā nāves skupsts, sātana svētība!

 7. ja valdības darbs saistās ar intrigu tiražēšanu, tad uz priekšu s.ā. !!!!!!

 8. Lemberga kungs,izbeidziet apcelt Solvitu !Tas skaidrs,ka Āboltiņas kundze neder tādā amatā!

 9. ka Latvijā nevar atrast vīrieti,ko iecelt par premjeru! Vīrieši-lupatas!

 10. Te arī atbilde uz jautājumu – kurš būs nākamais premjers 🙂

 11. Ja Lembergs atbalsta S.Ā., tad viņš nolēmis Vienotību iznīcināt!

Draugiem Facebook Twitter Google+