×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Lepēna: terorakts tika pastrādāts radikālā islāma vārdā (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kamēr Parīzes policija joprojām meklē divus brāļus, kuri tiek turēti aizdomās par slaktiņa sarīkošanu Francijas satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā un 12 cilvēku nogalināšanu, Francijas galēji labējās partijas “Nacionālā fronte” līdere Marina Lepēna nākusi klajā ar paziņojumu, kurā uzsvērusi, ka uzbrukumā vainojami islāma radikāļi.

Francijas prezidents Fransuā Olānds aicinājis Francijas iedzīvotājus saglabāt nacionālo vienotību un “nedemonizēt” Francijā dzīvojošo piecu miljonu lielo musulmaņu kopienu. “Mēs turēsimies kopā un parādīsim, ka Francija ir valsts, kurā zina, kā pareizi jāreaģē, izrādot stingrību un nacionālo vienotību,” sarunā ar vietējiem medijiem netālu no traģēdijas vietas paziņoja Olands.

Savukārt Lepēna izplatījusi paziņojumu, kurā mudina Franciju nevairīties no konfrontācijas ar uzskatiem, kurus pārstāv slaktiņa sarīkotāji – islāmisti Šerfis Kuaši un viņa brālis Saids, informē ziņu interneta vietne “Bloomberg.com”. Savas partijas interneta vietnē izplatītajā video vēstījumā viņa paziņoja, ka “nolieguma un liekulības laiks ir beidzies”. “Mums skaļi un skaidri ir jāpasludina pilnīgs noliegums islāma fundamentālismam,” paziņoja galēji labējās partijas līdere Lepēna. “Šo barbarisko noziegumu mērķis ir, sējot bailes, terorizēt un paralizēt, pakļaut un cenzēt. Taču mans pienākums ir sacīt, ka šīs bailes ir jāpārvar. Par spīti islāma fundamentālismam mums jāturpina aizstāvēt vārda brīvība. Mēs nedrīkstam stāvēt klusu. Mēs nedrīkstam baidīties no vārdiem. Šis terorakts tika pastrādāts radikālā islāma vārdā.”

Arī Francijas musulmaņu padome ir nosodījusi slaktiņu “Charlie Hebdo” redakcijā. “Mēs aicinām visus tos, kuriem rūp republika un demokrātija izvairīties no provokācijām, kas var tikai pieliet eļļu ugunij,” teikts Francijas musulmaņu padomes izplatītajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Es neatbalstu vardaebību nekādā variantā.Tomēr gribu runāt par vērtībām,īpaši “tā saucamām Eiropas vērtībām”‘-demokrātija visplašākajā nozīmē un tiesības.Tomēr, katrai sevis cienošai tautai ir savas vispārcilvēciskās vērtības,kuras balstās uz senču tradicijām,morālām,kristīgām un ctām gadu simteņos pārbaudītām parašām un rituāliem’.Daudzas no tām ir svētas un neaizkaramas.Diez ,vai mēs būsim apmierināti ja kādam radīsies vēlēšanāšanās izsmiet un nonievāt mūsu folkloru,tautas dziesmas ,kultūras mantojumus.Protams,mēs neķersimies pie ieročiem.Musulmaņiem reliģija ir dzīves veids un svēta lieta,kā redzams neaizkarama.Vai tad Eiropas viena no pamatvērtībām nav-cienīt katra cilvēka ,katras tautas tradicijas,reliģijas brīvību.Demokrātija ir laba lieta ,tomēr tā nav visatķautība.Katrs var izteikt savu viedokli ,bet kariģēt un izsmiet publiski kādas tautas neaizkaramas un svētas lietas nav atļats nevienam.Tur jau ir tā Eiropas,arī mūtu tautas vislielākā nelaime,ka mēs tā baidāmies no kristīgām vērtībām,kā velns no krusta.Un tas arī saorotams,jo,kristīgās vērtības prasa no cilvēka uzvedības un rīcības atbildību.Lūk,no tās mums ļoti bail.Nekas nav svēts, sākot no ģimenes un beidzot ar valts pārvaldīšanu.

  2. Tu Lepēna neesi labāka. Tikai vēl trūkst kalašnikova automāta.

  3. … Pat musulmanu parstavji beidzot piekrit un uzaicina publiski savas ticibas turetajus izvest nepieciesamo reformaciju Islama ticiba, jo ta vairs neiederas 21.g.s. ar savu agresivo un militarisko vestijumu …

    … Vai tas pats neatiecas ari uz visu pasauligo ideologiju ekstremajam interpretacijam – lai gan aiz tam slepjas religiski un kosmopolitaniski zombetas interesu grupas ???!!

    … Saksim sodienas vajadzibai ar fasizma un komunisma un to izperinato Kremla nacionalo imperialismu un beigsim ar ta ‘maigo’ brali Globalistu ekstremu …

Draugiem Facebook Twitter Google+