×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
13. marts, 2017
Drukāt

Lielajos lasīšanas svētkos uzvar tulkotā literatūra (1)

Foto: Krists LuhaersFoto: Krists Luhaers

Sestdien, 11. martā Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) jau 15. reizi rīkoja “Lielos lasīšanas svētkus”, kuros godināja čaklākos lasītājus un viņu mīļākās grāmatas, LA.lv uzzināja LNB.

Pērn Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā iesaistījušies pavisam 19 969 lasītāji 712 bibliotēkās. Veselu gadu ilgušais žūrijas darbs noslēdzās ar populārāko bērnu un jauniešu grāmatu autoru, ilustratoru, tulkotāju un izdevēju apbalvošanu Ziedoņa zālē, kur piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu no visiem Latvijas novadiem.

Par aktīvākajiem vecākiem – “Lasīšanas vēstnesēm” atzītas Zane Šķēle (Rīgas reģions), Antra Laitāne (Zemgales reģions), Vera Kļaviņa (Vidzemes reģions), Larisa Krištopānova (Latgales reģions) un Aija Valgelina (Kurzemes reģions).

Programmas aizvadītā gada kolekcijā bija iekļautas četrpadsmit dažādu izdevniecību – “Zvaigzne ABC”, “Dienas Grāmata”, “liels un mazs”, “J.L.V.”, “Neputns”, “Lietusdārzs”, “Lauku Avīze”, “Jāņa Rozes apgāds”, “Mansards”, “BaibaBooks”, “Kontinents”, “Omnia mea”, “Egmont Latvija” un “Pētergailis” jaunākās grāmatas.

Septiņu izdevniecību devums nokļuva atzītāko grāmatu vidū, un šoreiz visās vecumgrupās, izņemot Vecāku žūriju, pārliecinoši uzvarēja tulkotā literatūra. Vislabāk no latviešu bērnu grāmatām veicās Ineses Zanderes darbam “Lupatiņu rīts”, kas vismazāko lasītāju topā ieņēma otro vietu, tikai par 160 balsīm atpaliekot no uzvarētāja.

Vecumgrupā 5+ ar 1713 balsīm uzvarēja Linas Žutautes grāmata “Kika Mika un liela tumsa”, vecumgrupā 9+ ar 952 balsīm par labāko atzīta Timo Parvelas grāmata “Ella un draugi”, vecumgrupā 11+ ar 1115 balsīm uzvarējusi Henrika Tamma grāmata “Nindzja Timijs un nozagtie smiekli”, savukārt 15 gadu vecumu sasniegušie jaunieši ar 384 balsīm par labāko atzinuši Emīlijas Lokhārtas romānu “Mēs bijām meļi”. Vecāku žūrijā ar pārliecinošu balsu pārsvaru uzvarējis Noras Ikstenas romāns “Mātes piens”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kukū un Ikstena pa vidu 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+