Latvijā
Kriminālziņas

Liepājā ar viltu sievietei izkrāpj automašīnu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Lūka/LETA

Pagājušajajā nedēļā Valsts policijā (VP) tika saņemta informācija no kādas sievietes par to, ka viņai Liepājā ir izkrāpta automašīna. Viņa internetā ievietojusi sludinājumu, ka pārdod savu automašīnu, uz ko atsaucies kāds vīrietis. Šobrīd VP par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un notiek pirmstiesas izmeklēšana, tā portālu “La.lv” informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

13.novembrī vīrietis, potenciālais automašīnas pircējs, atsaucoties uz sludinājumu un pēc vienošanās, ieradies uz norunāto vietu. Izmantojot uzticēšanos un apvārdojot sievieti, uzstājīgi un ar viltu panāca vēlamo – sieviete atdevusi viņam automašīnas atslēgas, kā rezultātā viņš ar automašīnu aizbraucis.

Vīrietis bija solījis naudu par automašīnas iegādi pārskaitīt, taču tā kā tas netika izdarīts, 15.novembrī sieviete uzrakstīja policijai iesniegumu par izkrāptu automašīnu.

VP, reaģējot uz saņemto informāciju, minēto transportlīdzekli tajā pašā dienā apturēja Liepājā, Brīvības ielā. Veicot alkohola pārbaudi izelpā, konstatēts, ka vīrietis to vadījis, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Viņa izelpā konstatētas 0,72 promiles alkohola, tāpat vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

VP ir uzsākti kriminālprocesi par izkrāptu automašīnu un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām.

Saistītie raksti

Policija aicina iedzīvotājus pirms darījuma slēgšanas izvērtēt visus iespējamos riskus un vēlams preci nodot pircējam klātienē tikai pēc tam, kad saņemta samaksa.

Darījums klātienē pasargās abas puses – gan pārdevēju no naudas nesaņemšanas un arī pircēju no preces neiegūšanas. Tāpat būtu ieteicams piefiksēt preces pirkšanas-pārdošanas faktu un pārdevēja-pircēja datus, jo tādā gadījumā būs iespējams vieglāk pierādīt iespējamo krāpšanu.

LA.lv