Mobilā versija
+6.8°C
Urzula, Severīns
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
3. decembris, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Latvietībai jākļūst kā dimantam starp “krievu pasaules” ambīcijām un “Islāma valsts” ekstrēmismu (23)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Plašsaziņas līdzekļos šobrīd pirmajā vietā ir ziņas par “Islāma valsts” teroristu pastrādātajiem varas darbiem Parīzē un tam sekojošie notikumi. Tie pamatoti satrauc Vakareiropas iedzīvotājus, Francijas politiķi notikušo pat nosauca par karadarbību. Mūsdienās karš ieguvis hibrīdkara elementus, tiek izmantoti “zaļie cilvēciņi” jeb ēnu armijas, plānoti terora akti un tamlīdzīgi. Grūti noteikt, vai ķīlnieku sagrābšana vērtējama kā karadarbība vai tikai ekstrēmistu grupas ārdīšanās. Tāpat gandrīz neiespējami konstatēt, kad hibrīdkarš sākas un kad tas beidzas, jo pārāk izplūdušas ir darbību robežas.

Jaunajos apstākļos liktenis jau kuro reizi gatavojas latviešus nolikt pazīstamas situācijas priekšā – karu un konfliktu gadījumā atrasties starp diviem dzirnakmeņiem un šādos apstākļos izdzīvot. Otrā pasaules kara laikā latviešu tautu mala divas lielvaras, divas necilvēciskas ideoloģijas – Staļina Padomija un Hitlera Vācija. Šobrīd veidojas situācija, kad atkal tiksim malti starp divām mums svešām ideoloģijām – “krievu pasaules” ambīcijām un “Islāma valsts” uzskatiem. To nesaprast ne Francijai, ne Vācijai, jo viņām būs jācīnās vienīgi ar “Islāma valsts” dogmām.

No vienas puses mūs jau šodien maļ Putina režīma radītā “krievu pasaules” ideoloģija. Tās pamatā ir murgaina ideja par sadalīto krievu tautu un pazemotajiem krieviem, kuri, sabrūkot PSRS, vienā jaukā dienā pamodās svešā valstī. “Krievu pasaules” ideja paredz krievu tautas atkalapvienošanu un noklīdušo zemju atpakaļ atgūšanu. Tāpēc aizvien intensīvāki kļūst Krievijas finansētie pasākumi krievu atbalstam tuvējā pierobežā, dažādas pseidovēsturnieku lekcijas un semināri. Izskan arī draudi aizstāvēt tautiešus ar militāru spēku, ja, Krievijasprāt, viņiem tiks darīts pāri. “Krievu pasaules” atkalapvienošanas vārdā tika okupēta Krima un uzsākta karadarbība Donbasā, ko krievi pārdēvēja par “Jaunkrieviju”. No Krievijas militāra iebrukuma mūs sargā NATO, toties mūsu prāti tiek ietekmēti caur nievājošiem interneta komentāriem, naidīgām Krievijas televīzijas kanālu pārraidēm, Krievijas propagandas aparāta sarakstītām melīgām grāmatām, kuras Latvijā brīvi nopērkamas vai uz katra stūra, un citām kiberkara aktivitātēm. Latvija ir pilna ar krievu pasaulei uzticamiem cilvēkiem. Lai par to pārliecinātos, pietiek pavērot devītā maija svinētājus vai paskaitīt Georgija lentītes automobiļu logos.

No otras puses Eiropai virsū mācas musulmaņi. Raksturojot “Islāma valsti”, profesors Leons Taivans ir ļoti skarbs – “Islāma valsts” ir bīstams pretinieks, viņu mērķis ir pasaules islamizācija. Šo procesu viņi vēlas sākt ar Eiropu, iesūtot tur savus kaujiniekus un sējot paniku. Ienaidnieki jau šodien ir Eiropā – tās ir islāma kopienas, kas slēpj sevī radikālos islāmistus.

Šodienas Latvija vēl tiešā veidā nesaskaras ar “Islāma valsts” radikāļiem, bet, vērojot Eiropā notiekošo, rodas sajūta, ka tas ir vienīgi laika jautājums. Zondēšana ar mērķi noskaidrot mūsu tolerances pakāpi, mūsu gatavību piekāpties vai pretoties, rit itin raiti. Televīzijā parādās sižeti par islāmticīgu latvju zelteni, kura tērpjas musulmaņiem raksturīgajā sievietes apģērbā ar aizsegtu seju un jūtas laimīga, musulmaņu ticībā pārgājis latvju dēls prognozē, ka Latvija pēc trīsdesmit gadiem būšot musulmaņu valsts, Saeimā likumdevēji nespēj vienoties – ļaut Latvijā publiskajā telpā staigāt ar aizsegtu seju vai ne. “Islāma valstij” pat nebūs pārāk jānopūlas, lai iesūtītu mūsu valstī savu radikālo ideju paudējus, mēs paši viņus laipni uzņemsim kā bēgļus un veidosim bāzi islāma sludināšanai Baltijas jūras krastā.

Kā rīkoties, kam gatavoties nākotnē? Vienīgais ceļš ir stiprināt latvietību. Šim mērķim jāatvēl ievērojami līdzekļi un jāveido vesels pasākumu komplekss, iesaistot skolas, plašsaziņas līdzekļus, bērnudārzus un vispirmām kārtām ģimeni. Ja mēs latvietību, savas tautas ieražas un dzīvesziņu pulēsim kā dārgakmeni, ja savā pārliecībā kļūsim cieti kā dimants, tad svešie dzirn­akmeņi mūs nesamals!

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. .................... Atbildēt

  tie, ,kas tic, tie nepakļaujas demoralizācijai. Paskatiet kaut vai ‘sievietes skrien ar dzīvniekiem’ kas šo sektantes grāmatu ieinteresēts izdot……….

 2. ..................... Atbildēt

  mūsu ticība….numeroloģija astroloģija……………fufels. Tie kas tic, tie nebļāvā.

 3. ................... Atbildēt

  Latvijai beidzot nevajag būt starp akmeņiem, bet akmenī.
  Ja zirga galvas savulaik būtu bijuši kopā ar citiem baltiem, prūšiem, lietuviešiem…
  Paši taču lien starp akmeņiem, uzklausa skaldi un valdi propogandu

 4. Vēsturnieki lēsh, ka jaunā Lr. Valdība ir apņēmusies reāli atjaunot nacionāllu valsti ar 80” pamattautu, bez iesaistīshanās austrumnieku afērās,…lai Baltu Dievi ir mūsu ceļvedis

 5. … Milais cilvek, Tev piemirsas tas ko latvietis nes sava pura … no saviem senciem – musu sentevu senticiba !

  … Un ta ir ta pati, kas 7. un 8. g.s. p. k. speja pieradit musulmanu spiegiem-tirdzniekiem, ka esam Dievticiga tauta … !

  … Un tamdel tie mierigi turpinaja tirgoties ar latviesiem … (sk Juris Paiders, ‘Arabu Laiki Latvija) … atstajot savas sudraba pedas musu puse … !

  … Parejam religijas sektam ir jaizmaina vinu kristus kults pret Viduslaika domataju modeli un jaizbeidz vinu evangelisms ! Pielagojas ‘tirai dabiskai Dievticibai’ , kads tikai piederejis un pieder latviesiem … viss bus labi !

 6. Paldies autoram. Labs raksts. Bet ir jānoskaidro cik šo dzirnakmeņu te maļ un jāpanāk, lai lielākā daļu šo dzinakmeņu te nemaltu. Latvija jāpārvalda tās saimniekiem, latviešu tautai, kas runā vienā latviešu valodā.

 7. Es tikai vienu nesaprotu – kur mums draud Krievija???!!!! Kāds te sakars ar krieviem? Man gan izskatās, ka situācija ir pavisam citādāka, kā to redz Liepiņa kungs. Proti, jāuzmanās un jāvairās ir no Amerikas, ne no Krievijas. Un ja gribam kādai lielvalstij pieslieties to morāli atbalstot, tad šajā situācijā – terorisma draudi Eiropai – mums pienāktos atbalstīt Krievijas centienus (vismaz tā šobrīd izskatās, ka tai ir nopietns nodoms cīnīties ar terorismu) apturēt terorismu.

 8. Vai latvietim ir stingrs mugurkauls? Nedod dievs! Mugurkaulu var lauzt uu to megina darit vismaz tukstosgadi! Atkal kartejo reizi esam starp dzirnakmeniem. Ko darit? Un vel pa virsu ir ES spiede. Kas bus talak? Domaju,latvietim jaiet pa negribesanas celu. Panakt to,ko gribam,ir …..nezinu,ka.

 9. Салам Алейкум автору! Седая борода и морщины это ещё не есть признак большого ума, к сожалению. Из опыта прожитых лет и исторических перепитий прошлого и сегодняшних политических событий, можно сделать и другие выводы. Может быть стоит отбросить взаимные претензии и перестать бороться друг с другом, а обьединиться перед лицом наступающей угрозы исламского терроризма, и бороться с ним вместе, и русским и латышам? Весьма простая мысль, разве нет?

 10. Latviešiem jau nav mugurkaula.Uz kuru pusi pūš vējš uz to pusi liecas latvietis.Arī vienotības nav,kā citām tautām.Sarīkojam piketu un ierodas divi kaimiņi,uzsit klaču un jābrauc mājās

 11. Brīžiem domāju vai mums tā valsts nav nākusi pāragri. Mēs viņu nemīlam, par tās kopšanu nedomājam, savu valodu necienām un pat prezidenti cenšas to aizstāt ar kroplīgu, bet tomēr krievu valodu un tās saknes diemžēl nāk no mūsu ģimenēm. Jau 40. gadā mēs bijām aizmirsuši savu strēlnieku garu un paļāvīgi gājām tautai naidīgu spēku pavadā. Centāmies aizmirst savu senču sapņus par neatkarīgu valsti un pazaudējām gan savu stāju , gan ticību. Un tad nu mēs tagad stāvam kā tādi jefiņi un tēlodami nezin ko, baidamies paši no savas ēnas un nespējam savā valstī ievest kārtību, bet protams kādēļ, ja mums viņa nav mīļa un labāk jau atdoties krievam vai doties bēgļu gaitās lai ubagotu Anglijā vai citās valstīs. Bēdīgi, bet nekāda dimanta spodrināšana nesanāks, jo pat veikalā mēs neprotam pastāvēt par sevi. Un neviens jau neatceras Viļa Plūdoņa rindas “mēs spodrināsim Tevi, Par zvaigzni spožāku”

 12. Troļļu zināšanai -nevajag jaukt nāciju pašapziņu,kas rodas galvā,ar ķermeņa apakšgalu.Ja izrādītos ,ka galvās smadzeņu vietā jums ir māli,tas vēl nebūtu tas sliktākais materiāls.

 13. Bez ,,krievu pasaules,,un ,,musulmaņu pasaules,, pagaidām vēl eksistē homoseksuālās vērtības aizstāvošā Rietumeiropas ,,pasaule,,.Izskatās ka pēdējā kapitulēs musulmaņu pasaules priekšā.Par pasaules kundzību savā starpā cīnīsies divas palikušās.Kas attiecās uz latviešiem,tad tie ies lībiešu virsaiša Kaupo un daudzo kangaru iestaigāto ceļu.

 14. Klau, autor! Bet kas ir latietība? Nēsāt bārrdu – tas latviski? Varbūt musulmaniski? Un pats galvenais – ja mēs kļūstam cieti latvieši, kāpēc lai krievi nekļūtu tikpat cieti krievi? Un kas notiks, ja te abas puses būs divi naidīgi dimanta gabali? Vai neienāk prātā, ka autora sludinātais supernacionālisms ir ceļš uz to, ko viņš apraksta kā ārprātu – Hitlera nacismu? Varbūt vienreiz vajadzētu apjēgt, ko šī ideoloģija nodarījusi latviešiem un visai pasaulei? Vai no šādiem “latviskā dimanta” sludinātājiem attiecīgos apstākļos neformējās grupas, kas Rumbulā palīdzēja vāciešiem atbrīvoties no tiem, kas neatbilda dimanta standartiem?

 15. “Latvija ir pilna ar krievu pasaulei uzticamiem cilvēkiem.” Zinot, ka krievu pasaules cilvēki Latvijā “radās” no 1945.-1991.gadam, kad Krievija īstenoja Latvijas okupāciju un aneksiju, kā arī krievu pasaules rindas papildina nosacīti neatkarīgajā Latvijā dzimušie bērni un “jaunpilsoņi” no okupantu un kolonistu ģimenēm, rodas jautājums – kas traucē veikt deokupāciju un dekolonizāciju, un kas traucē no Latvijas izmēst ārā naidīgo, šovinistisko, agresīvo un postu nesošo krievu pasauli? Ja tās ir bailes, tad nav izvēles – Latvijai jākļūst krieviskai un Latvijai jākļūst par Krievijas guberņu.
  Mans uzskats – Latvijā ir vieta tikai un vienīgi latviešu pasaulei! Latvijā nav un nebūs vietas krievu pasaulei, amerikāņu pasaulei, musulmaņu pasaulei, homoseksuālistu un pedofilu pasaulei, kā arī baiļu un stulbuma pasaulei.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (30)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Karjeras kāpnes

Amerikas kinoaprindās izvērsies skandāls ap Holivudas producentu Hārviju Vainstainu, kurš tiek vainots par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu. Skandāls sākās, kad laikraksts “The New York Times” ziņoja, ka Vainstains vairākus gadu desmitus seksuāli uzmācies gados jaunām sievietēm, kuras vēlējās darboties kinoindustrijā. Reaģējot uz šīm ziņām, kāda amerikāņu aktrise sociālajos tīklos aizsākusi akciju, kurā, lietojot tēmturi “#MeToo” (“#EsArī”), cilvēki atklāj, ka piedzīvojuši seksuāla rakstura uzbrukumus.

Arī Latvijas tvitera vidē parādījies tēmturis “#EsArī”, ko papildina atklāti stāsti no cietušajām sievietēm.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+