×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Lietišķi un sievišķīgi
 – deputātes Lībiņas-Egneres stila kods

Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

– Apģērbam piešķiru diezgan lielu nozīmi, vienmēr esmu pie tā piedomājusi. Pirms darba Saeimā strādāju par zvērinātu advokāti, jau desmit gadus esmu pasniedzēja Latvijas Universitātē, un šie darbi noteikuši arī manu ģērbšanās stilu, kas ir lietišķs, – stāsta Saeimas deputāte, Reformu partijas frakcijas pārstāve, Saeimas priekšsēdētājas biedre un Latvijas Universitātes docente INESE LĪBIŅA-EGNERE. 


 

Lietišķo kostīmu vietā viņa labprātāk izvēlas kleitas un žaketes. Šie apģērbi veido Ineses drēbju skapja pamatsaturu.

– Man patīk krāsainība, melnā nav mana krāsa. Ja vēlos sev uzlabot garastāvokli, izvēlos sarkanu apģērbu. Brīvdienās tērpjos kleitās. Vasarā tās ir garas un plandošas, bet ziemā adītas kleitas. Mans drēbju skapis ir krietni piepildīts, es nesteidzu šķirties arī no senākām lietām, jo man apģērba izmērs nav mainījies kopš vidusskolas laikiem. Uzskatu, ka līdzekļus vērts ieguldīt kvalitatīva apģērba iegādei, man nav raksturīgi ātrie pirkumi. Ir sievietes, kuras sevi iepriecina ar pēkšņiem pirkumiem, taču man pietiek ar to vien, ka veikalā uzmēru iepatikušos tērpu, bet man obligāti tas nav jāpērk. Lai veiktu kādu lielāku pirkumu, es tam nopietni gatavojos. Reizēm pasūtu kādu apģērbu interneta veikalā, – stāsta Inese.

Izsaku komplimentu viņas krāšņajiem matiem, kas ir gari, biezi un dabīgi viļņaini.

– Mati man vienmēr bijuši gari, tikai vienreiz tos nogriezu un sapratu, ka ātri jāataudzē. No rītiem es veltu sev pamaz laika, vienīgi matu kopšana, īpaši to žāvēšana ir laikietilpīga. Man ir daudz smaržu, kuras izvēlos, raugoties pēc garastāvokļa. Man patīk maigas un neuzbāzīgas smaržas.

 

Mīļas lietas

Kuzņecova porcelāna trauku kolekcija.

Man nav daudz senu, mantotu lietu, tāpēc esmu sākusi kolekcionēt Kuzņecova porcelānu. Patīkami, ja draugus varu pacienāt ar zupu, kas ielieta 150 gadus vecā terīnē. Ja es ko daru, veltu tam laiku, tad gribas, lai ir skaisti. Man patīk radīt jauku vidi ap sevi, parūpēties par mīļu cilvēku labsajūtu.

 

Prince.

Skaistajai labradora meitenei Princei ir trīs gadi. Viņa ir apmācīta cilvēku glābšanai uz ūdens. Šobrīd Prince sākusi apgūt kanisterapiju, lai varētu palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām. Labradori ir pacietīgi, labsirdīgi, mīļi, un mūsu Prince ir īpaši mīļa.

 

Vestarda Šimkus mūzikas albumi.

Es nespēlēju nevienu mūzikas instrumentu, bet apbrīnoju talantīgos mūziķus, kas no sava instrumenta spēj izburt pasakainas skaņas. Vienu Vestarda albumu iegādājos labdarības izsolē, bet otru viņa jaunā albuma prezentācijā. Uz tiem abiem ir mūziķa autogrāfs.

 

Grāmatas.

Lorensa Frīmena un Jura Rubeņa “Krīzes iespējas. Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla”. Jura Rubeņa “Ievads kristīgajā meditācijā”, Kena Vilberga “Žēlastība un drosme”, “Neziņas mākonis. Gudrs padomdevējs katram, kas vēlas meditēt”. Visas šīs grāmatas saistītas ar meditāciju. Esmu arī apmeklējusi Jura Rubeņa meditācijas nodarbības. Tas bija vērtīgs laiks, kad varēju padziļināt savas domas, kas jau mājoja manā prātā. Bet filozofs Kens Vilbergs grāmatā stāsta par savu piecus gadus garo kopdzīvi ar nedziedināmi slimo sievu. Šī grāmata māca novērtērt katru dzīves brīdi un tuvos cilvēkus līdzās. Vedina kļūt vērīgākam un mīlošākam.

 

Akcenti
Stils1_Cropped

Friziere no Ineses krāšņajiem matiem izveidoja romantisku vakara frizūru ar šobrīd aktuālajām bizēm sānu daļā. Stiliste ar grima palīdzību izcēla Ineses acis, izmantojot melnas, pelēkas un ziloņkaula krāsas acu ēnas. Svētku tērpam stiliste izvēlējās melnu kleitu 50. gadu stilā, kuru akcentēja ar smilšu krāsas aksesuāriem čūskas rakstā. Sarkanas krāsas kleitu var izvēlēties nēsāt par sevi pārliecināta sieviete, pie kurām noteikti pieder arī Inese. Piesātināti sarkano zīmuļveida silueta kleitu greznāku var vērst, izmantojot melnas, pamanāmas rotas.

Melna trikotāžas kleita ar tirkīzziliem un violetiem izšuvumiem piemērota brīvā laika pavadīšanai. Kleitai košumu piešķir tirkīzzilā šalle.

Rudenīgai pastaigai pa pilsētu vai gar jūru stiliste izraudzījās bēšīgu zīmuļveida silueta kleitu, biezu vilnas jaku, smalki adītu bereti ar neuzkrītošiem spīdumiņiem un šajā sezonā aktuālos zamšādas zābakus.

No somiņu klāsta stiliste izvēlējās vidēja lieluma pufīgu somiņu, kas nezaudē savu formīgumu arī tad, ja tā nav piepildīta.

 

Ieteikumi

Stiliste Inesei ieteica sievišķīgās formas izceļošu apģērbu, kleitas 50. gadu stilā. Viņai piestāv tirkīzzila krāsa, kā arī piesātināti sarkanā. Pēc stilistes domām Inesei piestāvētu arī bikškostīmi.

 

Ieguvumi

Inese: – No piedāvātajiem tērpiem man vislabāk patika sarkanā kleita, tieši krāsas intensitātes dēļ. Šī diena man bija jauka pārmaiņa, jo varēju to veltīt sev un pēc tam novērtēt iznākumu. Bieži negadās, ka visu dienu varu domāt par skaistumu. Redzēju, kā strādā profesionāla stiliste, un tā man bija ielūkošanās vēl nezināmajā.

{gallery id=”2189″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+