Mobilā versija
Brīdinājums -2.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
25. decembris, 2014
Drukāt

Lietuvas ģenerālprokurors lūdz Seimu atļaut arestēt deputātu Rimu Antanu Ruči

Foto - LETAFoto - LETA

Viļņa, 23.dec., LETA–ELTA. Lietuvas ģenerālprokurors Darjus Valis otrdien aicinājis Seimu atļaut arestēt un ierosināt lietu tiesā pret parlamenta locekli Rimu Antanu Ruči.
Parlamentam tika lūgts atcelt Ruča imunitāti, jo izmeklēšanā noskaidrots, ka deputāts varētu būt pastrādājis kriminālnoziegumus.

Valis žurnālistiem norādīja, ka ir pamats uzskatīt, ka Ručis plaši izmantojis savu ietekmi, lai apmaiņā pret kukuli izdarītu pakalpojumus citiem, un izmantojis viltus grāmatvedību.

Ģenerālprokurors norādīja, ka maksimālais sods, ko var piespriest šādos gadījumos, ir astoņi gadi cietumā.

Sīkāku informāciju par deputāta nelikumīgajiem darījumiem Valis nesniedza.

Mediji, atsaucoties uz izmeklēšanas informāciju, vēsta, ka Ručis tiek turēts aizdomās par dalību organizētā grupā un par vairāk nekā 9400 eiro liela kukuļa pieņemšanu.
Apmaiņā pret to viņš apsolījis ietekmēt valsts institūciju un tās darbiniekus rīkoties pretlikumīgi un aizsargāt konkrētu uzņēmumu intereses.

Saskaņā ar Lietuvas konstitūciju likumdevēji bez parlamenta atļaujas nevar tikt sūdzēti tiesā, arestēti vai citādi aizturēti.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+